Geniální načasování nebo insider trading?

Viktor Zubkov, předseda představenstva Gazpromu, je buď geniální investor nebo využil neveřejné informace. 11. února se najednou zbavil všech akcií „svého“ podniku. Zanedlouho následovala krymská krize a pád akcií Gazpromu o 20%. Z aktuálního pohledu si šéf státního energetického molochu svým tahem zachránil 3,7 milionů Kč.

Zubkov je bývalý předseda vlády Ruské federace a patří mezi blízké spolupracovníky prezidenta Putina. Podle Hospodářských novin se ale šéf Gazpromu ovšem může hájit i tak, že správně vyhodnotil dostupné indicie. Rusko vcelku jasně naznačilo možnou intervenci do ukrajinských záležitostí již 6. února, pět dní předtím, než Zubkov prodal svůj balík akcií.

Co si o tom myslíte vy? Je šéf Gazpromu geniální investor nebo se dopustil insider tradingu?

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang