Guvernér Rusnok vystoupí na setkání s analytiky: Tématem bude kurzový závazek

Závěr týdne bude v regionu bez nových makroekonomických indikátorů. Guvernér ČNB Jiří Rusnok bude na setkání s analytiky odpovídat na otázky ohledně kurzového závazku a jeho ukončení.

Nové zprávy by se mohly by projevit na forwardovém trhu.

ČNB měnovou politiku nezměnila

Česká národní banka v souladu s očekáváním ponechala měnovou politiku i její výhled beze změn. Kurzový závazek tak centrální banka neopustí před Q2 17 a jeho konec bankovní rada očekává v polovině roku 2017.

ČNB zároveň zveřejnila novou prognózu. Výhled pro letošní HDP centrální banka zvýšila z 2,4 % na 2,8 % a pro příští rok snížila z 3 % na 2,9 %.

Podle slov guvernéra Rusnoka by měla inflace dosáhnout 2% cíle v polovině příštího roku (podle srpnové prognózy v Q2 17).

Guvernér včera potvrdil, že bankovní rada o záporných sazbách opět diskutovala, o jejich zavedení pro tentokrát neuvažovala.

Kurz koruny vůči euru se včera na spotovém trhu prakticky nezměnil, k žádným výrazným pohybům nedošlo ani na forwardech.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang