Hospodářský výsledek firmy, výsledek hospodaření

První kolo prezidentských voleb ve Francii, kde do druhého kola (7.5.) postoupili Macron a Le Penová,  přijaly trhy pozitivně. Trh již zaceňuje finální výhru umírněného Macrona a bylo to znát především na evropských bankovních titulech.

Páteční valná hromada provozovatele horských a zábavních středisek podpořila všechny návrhy představenstva. Dividend se tak ani letos akcionáři nedočkají, hospodaření by nicméně mělo doznat dalšího zlepšení.

Akcie aerolinek SkyWest dnes posilují o 8,61 % na 37,85 USD poté, co společnost pozitivně překonala svými výsledky za Q1 odhady analytiků jak na straně tržeb, tak zisku.

Analytici Argus se ve své poslední zprávě klientům blíže zaměřili na akcie hračkářského giganta Mattel.

Akcie Sony dnes posilují o 2,2 % po zveřejnění solidních výsledků za FQ4.

Americká ropná dvojka Chevron se v prvním čtvrtletí vrátila k zisku a její výsledek byl lepší, než se čekalo. Dopomohly k němu snížené náklady, prodeje majetku a zvýšené ceny ropy, sdělila dnes společnost.

Společnost KBR vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,28 USD a nedostála tak očekávání trhu o jeden cent.

Investiční fond Apollo Global Management vykázal v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,82 USD a překonal tak očekávání trhu o 18 centů.

Společnost Ventas vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 1,03 USD a překonala tak očekávání trhu o jeden cent.

Letecká společnost Spirit Airlines vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,51 USD a překonala tak očekávání trhu o dva centy.

Společnost Goodyear Tire & Rubber vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,74 USD a překonala tak očekávání trhu o 11 centů.

Společnost Chevron vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 1,80 USD a překonala tak očekávání trhu o 94 centů.

Společnost Exxon Mobil vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,95 USD a překonala tak očekávání trhu o osm centů.

Automobilka General Motors vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 1,70 USD a překonala tak očekávání trhu o 24 centů.

Společnost Roper vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 2,11 USD a překonala tak očekávání trhu o dvanáct centů.

Společnost Portland General Electric vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0.82 USD a nedostála tak očekávání trhu o dva centy.

Společnost Adient vykázala v druhém fiskálním čtvrtletí výnos na akcii v hodnotě 2,50 USD a překonala tak očekávání trhu o jedenáct centů.

Společnost Thomson Reuters vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0.63 USD a překonala tak očekávání trhu o deset centů.

Společnost Colgate-Palmolive vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0.67 USD a překonala tak očekávání trhu o jeden cent.

Společnost Weyerhaeuser vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0.22 USD.

Švédský výrobce domácích přístrojů Electrolux AB v pátek publikoval výsledky hospodaření, které překonaly očekávání trhu. Firma oznámila, že její čistý zisk za první tři měsíce tohoto roku meziročně vzrostly z 875 milionů švédských korun až na 1,08 miliardy (122,3 milionu dolarů). Při ranním obchodování rostly akcie firmy o více než 5%.

Francouzská farmaceutická firma Sanofi SA oznámila, že její čistý zisk za první čtvrtletí vzrostl díky prodeji divize veterinárních léčiv.

Výrobce průmyslových plynů Linde AG v pátek oznámil, že jeho čistý zisk a tržby za první čtvrtletí tohoto roku vzrostly díky poptávce v Evropě a Asii.

V roce 2015 se přitom skupina, do které patří rovněž nákladní dopravce ČD Cargo, propadla do ztráty zhruba 1,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost umístila na svých internetových stránkách.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang