Hugo Boss: Vyšší zisk, vyšší dividenda

Akcionáři německého módního a lifestylového gigantu Hugo Boss se mohou těšit na vyšší dividendu. Příjmy z hlavních aktivit vzrostly loni o 7 procent a u čistého zisku lze očekávat podobné číslo. To povede pravděpodobně ke zvýšení dividendy. Agentuře Reuters to sdělil Mark Langer, finanční ředitel společnosti

Hugo Boss zpravidla na dividendě vyplácí 60-80 procent svého čistého zisku. Za rok 2012 vyplatila společnost dividendu 3,12 eur, což znamenalo výplatní poměr ve výši 70 procent. Úplné a přesné výsledky zveřejní firma 13. března.

Finanční ředitel Langer též prohlásil, že skupina Hugo Boss si je letos jistá růstem prodejů a očekává vzrůst o 6 procent oproti loňskému roku. Za růstem má stát lepší výkon vlastních obchodů a firma zde dokonce počítá s dvojciferným růstem prodejů. Oproti tomu výnosy z velkoobchodní činnosti mají zůstat podobné roku 2013.

Akcie společnosti Hugo Boss včera na frankfurtské burze klesly o necelá dvě procenta a uzavřely obchodování na ceně 82,92 eur. Po započtení očekávaných výsledků za rok 2013 se tak akcie obchodují při přibližném P/E 19, což mírně převyšuje P/E příslušného oboru (17,11) i sektoru (18,42).

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang