Igor Rattaj, Tatry mountain resorts a nový český zábavní park za 4 miliardy Kč

Pokud všechno půjde tak, jak má, v Česku by se mohl brzy začít stavět ojedinělý zábavní park v hodnotě 4,1 miliardy Kč. Financovat by jej měla J&T, provozovat společnost TMR – Tatry mountain resorts. Partner J&T banky – Igor Rattaj – k tomu řekl následující: „Chceme vybudovat park víkendového typu, abyste přišli na pár dnů. Takové jsou v západní Evropě, ale na východě není nic.“ V tomto zábavním parku by mohlo najít práci až 1500 lidí.

TMR již dnes spravuje lyžařská střediska na Slovensku a také největší a nejznámější český skiareál ve Špindlerově Mlýně. 

Rattaj a TMR operují ve Špindlu

Doufejme, že pokud se projekt skutečně uskuteční, bude se jej dařit ze strany Igora Rattaje a TMR spravovat lépe, než skiareál ve Špindlerově Mlýně. Od nástupu správy TMR ve Špindlu bylo vidět zatím především dva kroky. Prvním bylo razantní zdražení celodenních průkazek na vlek, kde průkazka stojí 750 Kč a dělá z nejznámějšího českého střediska skutečně „luxusní“ středisko.

Druhou zásadní letošní inovací bylo to, že letos ve Svatém Petru, což je srdce lyžařského Špindlu, nešel celou sezonu vlek v horní polovině černé sjezdovky a ta nebyla celou sezonu v provozu. Znatelně se tak zhoršily podmínky pro lyžování ve Svatém Petru a výrazně prodloužila doba čekání na hlavní lanovce. Místní tvrdí, že důvod byl jediný – úspora za dva vlekaře potřebné pro provoz horního vleku. Ten přitom byl úspěšně provozován desítky let.    

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang