Index ZEW – Eurozóna – Německo

index-zew-3

ZEW je centrum pro evropský ekonomický výzkum v Mannheimu (Německo) a jde o neziskový nezávislý institut. Vypracovává analýzy o národní i mezinárodní oblasti a zaměřuje se na situaci na finančních trzích i jiné informace spojené s podnikáním.

Zveřejnění indexu ZEW má přímý dopad na euro, protože Německo přestavuje největší ekonomiku v eurozóně

Zpráva institutu ZEW se trochu podobá Béžové knize tím, že se dotazuje odborníků z finančního sektoru (bank, pojišťovacího či finančního úseku) na jejich hodnocení a prognózy významných údajů finančního trhu.

Další zprávy vydávané institutem ZEW jsou ICT-Report, ZEW CO2 Panel, Energiemarktbarometer či barometr dopravního trhu ZEW.

Výsledky jsou předkládány v mnoha formách, mimo jiné i ve formě ukazatelů. Patří mezi ně G-Mind, německý tržní ukazatel, a ECB-Watch, ukazatel úrokové politiky Evropské centrální banky.

Ukazatel ZEW patří do skupiny předstihových ukazatelů, určených k prognózování podmínek německého hospodářství v nadcházejících měsících. Čím je index vyšší, tím lepší je odhad budoucích ekonomických podmínek. Údaje přesahující očekávání mohou významně podpořit euro.

Zprávy ZEW vydává institut ZEW měsíčně  v daném měsíci a veřejnosti je přinášejí zpravodajské agentury, jakými jsou např. Reuters nebo VWD.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang