Životní pojištění – srovnání a co je smyslem

co-je-smyslem-zivotniho-pojisteni-2

Ne každý má životní pojištění sjednané, přitom se jedná o produkt, který se může z mnoha důvodů vyplatit. Málokdo také ví, že životní pojištění lze vyřídit například i pro novorozence.

Jaká jsou specifika životního pojištění pro dítě a pro dospělého?

Životní pojištění pro dítě

Většina uvědomělých rodičů zřizuje životní pojištění svým dětem brzy po jejich narození. Jsou mnohem levnější než pro dospěláky a přitom rizikovost úrazů u malých dětí je mnohonásobně vyšší než u jejich rodičů.

Záleží však i na povaze matek a otců. V podstatě můžete chtít finanční kompenzaci za každou prkotinu, jako je odpadající nehet po zabouchnutí prstíků ve dveřích, nebo rozbité koleno po pádu z odrážedla.

Nutností je zápis u pediatra a potvrzení od započetí a ukončení případné léčby. Zaznamená-li však pojišťovací instituce vysokou četnost takových pojistných událostí, může smlouvu vypovědět a nahlásit vaše dítě jako rizikového pojištěnce, čímž dá výstrahu i jiným pojišťovnám, u kterých byste dítě chtěli posléze pojistit.

Pojištění dítěte je omezeno věkem. Dosažením 18 let věku smlouva končí a plnoletý občan je nucen si zřídit vlastní pojištění.

Životní pojištění pro plnoleté

Nicméně málokterý osmnáctiletý človíček přemýšlí nad tím, že by si měl zřídit pojištění, které by měl sám platit. V tomto věku je málokdo natolik vyspělý a zodpovědný, aby o pojištění uvažoval. Mladistvým, kteří jsou stále pod dozorem svých rodičů, proto často pojistku platí právě rodiče.

Životní pojištění pro dospělé

O životní pojištění se člověk zpravidla začne zajímat ve chvíli, kdy počne vlastní potomky, vstoupí do svazku manželského nebo se zaváže splácením hypotečního úvěru. Jde-li o rodičovskou roli, lidé si začnou uvědomovat, že život je velmi křehký. A nikdo nechce přenechat své finanční zatížení svým dětem nebo životnímu partnerovi.

Využít služeb poradce?

Vyznat se ve světě pojišťovacích smluv a nabídek není snadné. Každá společnost nabízí jiné benefity, jiné podmínky a jiné bonusy za věrnost. Nejlepším řešením je nechat tyto starosti na pojišťovacím poradci, který má přehled. Nabídne vám nejlepší řešení právě pro váš případ a v různých životních etapách a situacích vám doporučí aktualizaci vaší smlouvy tak, aby vyhovovala momentálním potřebám.

Například dojde-li k uzavření hypotečního úvěru, měl by vám automaticky poradit navýšení cílové částky pro případ úmrtí, aby v případě toho nejhoršího byl váš úvěr pokryt.

TIP: V tomto článku je uvedeno vše, co je potřeba vědět o podílových fondech.

Nicméně nalézt profesionálního a schopného poradce, kterému budete důvěřovat, nemusí být snadné. Nemělo by se rozhodně jednat o člověka, kterému půjde jen o výdělky a svůj vlastní prospěch. Je proto dobré se poptat lidí ve vašem okolí, s kým mají dobré zkušenosti. Je to nejrychlejší cesta k dobrému finančnímu a pojišťovacímu poradci.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang