Životní pojištění – recenze

zivotni-pojisteni

Životní pojištění se bezpochyby může vyplatit. Nezajišťujete jím totiž pouze sebe, ale i svou rodinu. Zvláště pokud máte dluhy, měli byste o životním pojištění alespoň uvažovat.

Ne každý se zabývá událostmi, které nás mohou v životě potkat. Přemýšlení nad nemocemi, smrtí nebo možnými úrazy totiž není nic příjemného. Na druhou stranu je nutné brát tato rizika v potaz.

Smlouvu o životním pojištění si můžete kdykoliv v průběhu jejího trvání upravovat podle aktuální situace, což spousta lidí neví. Život se neustále mění a vyvíjí a na to může reagovat i vaše pojistka.

Můžete například ztratit práci a tím i příjem, proto si můžete pojistné snížit na minimum do doby, dokud na tom zase nebudete lépe. Dnešní smlouvy o životním pojištění jsou velmi variabilní a lze s nimi neustále pracovat.


img_a298107_w2264_t1508405602-2319739

Životní pojištění zahrnuje dvě složky – investiční a rizikovou.

Investiční složka znamená, že si zde můžete také šetřit peníze. Investování přes životní pojištění je ale v současné době celkem nevýhodné. Existují totiž mnohem lepší produkty, které představují něco, do čeho investovat.

Riziková složka zahrnuje právě možná rizika, která nás mohou potkat – smrt, vážné choroby, invalidita, pracovní neschopnost, trvalé následky úrazu, bolestné, hospitalizace.

Životní pojištění pro dítě

Myslíte také na své děti? Dítěti lze uzavřít vlastní pojistku, nebo jej přidat do smlouvy k rodiči. Objevují se názory, že děti nemusí být pojištěné, protože nejsou živiteli rodiny. Uvědomte si ale, že i u vašeho dítěte může propuknout vážná nemoc, může se stát úraz, který způsobí trvalé následky. Díky penězům navíc budete moct dítěti dopřát lepší a mnohem kvalitnější péči.

A o tom to právě je. Těmito penězi si nemáte kompenzovat to, že se někomu něco stalo. Peníze vám mají pomoct ulehčit životní situaci.

Máte pojištěné auto? Máte pojištěný dům? Nemáte životní pojištění? A co je důležitější, majetek nebo vlastní život? O životním pojištění je dobré minimálně uvažovat – o pojištění pro vás i vaše děti.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang