14 způsobů, jak rychle získat peníze – na internetu i fyzicky

Potřebujete hotovost hned, ovšem výplata je v nedohlednu na dalších několik dní nebo týdnů. Nastupuje panika a stres jako přirozené reakce. Jakmile odezní ty nejhorší pocty, lze zjistit, že existují způsoby, jak rychle sehnat peníze bez potíží. Jak si rychle vydělat peníze a jak je získat, když jsou potřeba? Jak vydělávat rychlý peníze na internetu?

Shrnutí článku:

Existují různé možnosti, jak rychle získat peníze – prodej nepotřebných věcí, půjčka od příbuzného, přivýdělek s okamžitou výplatou a mnoho dalších.

Pokud má člověk dluhy, může být řešením jejich konsolidace. Díky ní se půjčky sloučí do jedné a zvýhodní se podmínky splácení.

Aby se člověk vyhl tomu, že před výplatou už nemá ani korunu, měl by se pokusit vytvořit úspory – existují různé způsoby, jak na to.

Získání peněz závisí na mnoha faktorech, včetně osobních schopností, dovedností, okolností a vlastních cílů. Je také důležité dodržovat zákon a etiku.

Zde je 10 způsobů, jak rychle vydělat peníze ještě dnes. A k tomu několik obecných tipů, jak snížit náklady, zvýšit příjem a vytvořit pohotovostní fond, aby se nikdo příště nemusel potýkat s nedostatkem drobných.

1. Prodej použité elektroniky – jak sehnat peníze bez půjčky

Starý telefon nebo tablet lze prodat na webech, jako jsou Bazar.cz, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Použít lze i Marketplace na Facebooku. Prodejce by měl zvážit také prodej starých MP3 přehrávačů a notebooků.

Pokud se v domácnosti nachází i něco historičtějšího jako je magnetofon, gramofon, nebo starý stolní šicí stroj, může se vyplatit nabídnout takové předměty do starožitnictví, do aukcí, nebo sběratelům. V každém případě jde o jeden ze způsobů, jak sehnat peníze bez půjčky.

2. Zastavárna – jak rychle sehnat peníze

Půjčky v zastavárně nejsou ideální způsob, jak rychle vydělat peníze. Zejména proto, že zastavárníci proplácejí za uložené věci mnohem méně peněz, než je jejich skutečná hodnota.

Půjčky v zastavárně jsou však rychlé, a pokud není možné půjčku splatit, zastavárna si jednoduše zastavený předmět ponechá. To je mnohem lepší než nesplacený úvěr a telefonáty od vymahačů dluhů.

Často lze v zastavárně předměty také rovnou prodat. Nejlépe se daří šperkům, hudebním nástrojům, střelným zbraním a moderní elektronice. Prodej majetku v zastavárně může být poslední možností, jak získat peníze ihned, pokud není jiná alternativa. Je důležité pečlivě zvážit podmínky dohody se zastavárnou. Neměly by se prodávat cenné nebo sentimentálně hodnotné věci, pokud to není nezbytně nutné.

3. Přivýdělek k zaměstnání – jak vydělat peníze na internetu i jinde

Existuje široká nabídka legálních vedlejších zaměstnání, která mohou zajistit rychlé zvýšení příjmu, od přepravy cestujících nebo zásilek až po práci na volné noze při hlídání dětí, venčení psů, prodeji vlastních výrobků, trénování dětí ve sportu nebo jako lektor skupinových cvičení.

Jako přivýdělek k zaměstnání je možné zvážit práci na částečný úvazek. To může zahrnovat práci v restauraci, v maloobchodě, služby na víkendy nebo večery (úklid, pečení či vaření, pečovatelství).

Přes internet se lze pokusit najít práci, která odpovídá dovednostem a zájmům, nebo nabídnout své služby online jako kouč, překladatel, programátor, designér, copywriter nebo konzultant. Dalšími variantami, jak vydělat peníze na internetu, je doučování nebo fotografie.

Od věci, jak vydělávat na internetu, není ani účast na online průzkumech a recenzích. Existují webové stránky, které za vyplňování průzkumů nebo hodnocení produktů nabízejí odměny nebo peníze. Pokud máte webovou stránku nebo blog, můžete se přihlásit k affiliate programům a vydělávat peníze za doporučení produktů nebo služeb.

Lze také zkusit webové portály jobs.cz nebo prace.cz, kde se často objevují inzeráty na krátkodobou práci v oblasti stravování, úklidu a všeobecných prací. Stačí odpovědět na nabídky zaměstnání zasláním životopisu.

Přivýdělek či brigáda vyžaduje čas a úsilí. Důležité je také zvážit své schopnosti, zájmy a dostupný čas, a najít tak způsob přivýdělku, který vyhovuje nejlépe. Občas si člověk musí počkat na správnou příležitost, jak si rychle vydělat.

4. Záloha na mzdu – kde sehnat peníze bez půjčky

Požádat svého zaměstnavatele o zálohu na mzdu není žádná ostuda. Záloha obvykle nestojí žádné poplatky a je možné ji splatit srážkou ze mzdy. Některé společnosti také nabízejí levné půjčky pro zaměstnance v krizových situacích. Ne všechny společnosti však zálohy na mzdu poskytují, a je to na jejich uvážení.

Záloha na mzdu je zvýhodnění, jak rychle sehnat peníze, které by však pracovník neměl zneužívat.

5. Hotovostní záloha z kreditní karty – rychlý peníze

Jedná se o možnost, kterou některé kreditní karty poskytují svým držitelům. Při této možnosti si lze část nebo celý dostupný kreditní limit na kartě převést na hotovost.

Pokud máte kreditní kartu a účet je v dobré kondici, je hotovostní půjčka mnohem levnější variantou než půjčka před výplatou. Zaplatíte poplatek, obvykle kolem 5 % z půjčené částky a úrok, který je obvykle výhodnější, než půjčka od nebankovní společnosti.

Hotovostní záloha z kreditní karty není obvykle doporučována jako první volba, protože je spojena s vyššími poplatky a úroky než běžné nákupy na kartu. Pokud je potřeba hotovost, je lepší zvážit jiné možnosti, jako je půjčka s nižšími úroky.

Hotovostní záloha z kreditní karty by měla být spíše použita v nouzové situaci, kdy není jiná možnost.

6. Okamžitá nebankovní půjčka – jak získat peníze ihned

Někteří věřitelé mohou financovat osobní půjčku během jednoho dne, někdy lze sehnat i půjčku do 15 minut. Má-li klient dobrou bonitu, bude mít pravděpodobně mnoho možností. Pokud má se splácením dluhů problém, bude muset najít věřitele, který nejen poskytuje rychlou hotovost, nýbrž také akceptuje špatnou úvěruschopnost.

Recenze půjčky Šikulka hovoří ve prospěch těchto úvěrů.

Sazby pro dlužníky se špatnou bonitou u běžných věřitelů mají vysoké úroky i RPSN. Lze najít i jiné věřitele, kteří nabízejí možnost jak získat peníze ihned bez kontroly kreditu, avšak klient zaplatí trojciferné úrokové sazby

7. Pronájem pokoje – jak vydělat peníze z domova

Stránky jako Airbnb nejsou určeny jen lidem, kteří mají rekreační domy, které pronajímají, když je zrovna nevyužívají. Mnoho nabídek na těchto stránkách se týká dalších pokojů – nebo dokonce sdílených pokojů – v domě majitele, což znamená, že lze zůstat v pohodlí domova a zároveň si vydělat nějaké peníze, zejména pokud člověk žije v poměrně žádané oblasti.

Vyplatí se zkontrolovat místní vyhlášky a ujistit se, že jsou krátkodobé pronájmy povoleny. Vytvoření nabídky na webu je zdarma, avšak při rezervaci jsou účtována procenta za služby. Společnost uvolní platbu hostiteli 24 hodin poté, co se hosté ubytují. Je to zajímavý způsob, jak vydělat peníze z domova. Doslova.

8. Řidič Uberu/řidič dodávky – jak rychle vydělat peníze

Tyto práce je možné vykonávat po večerech nebo o víkendech, a to vlastním autem a s vlastním benzinem. Společnosti jako Uber vás spojí s lidmi, kteří jsou ochotni za svezení zaplatit, a doručovací služby zaplatí za doručení jídla s sebou a dalších věcí. Tato možnost jak rychle vydělat peníze může být vhodná pro flexibilní přivýdělek.

Pokud zákazníci za služby platí hotově, je doprava a doručování nápaditým způsobem, jak získat peníze ihned. Nejedná se o statisíce, ovšem jako přilepšení k platu a běžným výdajům je tato cesta velmi schůdná.

9. Konsolidace dluhu

Pokud má člověk problémy se splácením více dluhů, může tyto zůstatky – z kreditních karet, účtů, financování obchodů nebo jiných poplatků – konsolidovat půjčky a snížit své splátky pomocí sloučení půjček. Někteří věřitelé mohou půjčku financovat během jednoho dne.

Refinancování dluhu může ušetřit spoustu peněz na úrocích.

10. Změna tarifu mobilního telefonu

Změna tarifu mobilního telefonu je proces, který umožňuje uživatelům přepnout se na jiný tarifní plán poskytovaný jejich mobilním operátorem. Tato změna může být provedena z různých důvodů, jako je potřeba více dat, volných minut nebo snížení měsíčních nákladů na služby.

Pokud si více ceníte peněz v kapse než nákupu nového luxusního telefonu, podívejte se na mobilní operátory, kteří nabízejí výhodné tarify. Některé společnosti nabízí základní hlasové a datové služby zdarma.

11. Požádat rodinu či kamaráda

Pokud není zbytí a již nelze udělat nic, co by vás dostalo z finanční tísně, je na řadě požádat někoho z okolí. Půjčku od rodiny či kamaráda je dobré si pojistit smlouvou o půjčce, to zajistí oboustranně spravedlivé vyřízení půjčky.

12. Investice

Pokud má budoucí investor volné finanční prostředky, můžete zvážit investování do akcií, nemovitostí nebo jiných finančních nástrojů. Nicméně investice jsou vždy spojeny s rizikem, takže by měl pečlivě zvážit své možnosti a konzultovat s odborníky.

V této oblasti je doporučeno si přečíst recenzi Portu, recenzi eToro nebo recenzi XTB.

Investice nicméně není způsob, jak si rychle vydělat, neboť vyžaduje čas v řádu let i desetiletí. Dobré výnosy z akcií nebo dluhopisů zpravidla přicházejí až po letech.

13. Vzdělání

Investice do svého vzdělání a dovedností může v dlouhodobém horizontu pomoci zvýšit příjmy. Opět se nejedná o způsob, jak získat rychle peníze. Vzdělání je především investice do sebe. Až budoucnost ukáže, zda učenec dokáže své nabyté znalosti náležitě zúročit.

14. Úspory

Zkuste zhodnotit své výdaje a najít způsoby, jak ušetřit peníze na nepodstatných věcech. Při revizi svých výdajů člověk často objeví potenciál, jak vydělat 1 000 Kč denně. Respektive ušetřit. Stačí si uvařit jídlo doma do krabičky, namísto obědvání v restauraci, vynechat kávu s sebou, nekoupit si krabičku cigaret, nebo zrušit nepotřebné předplatné.

Při shánění peněz je důležité mít realistická očekávání a vyvarovat se neetickým či nelegálním způsobům, jak získat peníze ihned, které by mohly vést k problémům a nepříjemným následkům. Neexistuje žádná zaručená metoda, jak rychle zbohatnout, a trpělivost a úsilí jsou klíčové pro dlouhodobý finanční úspěch.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang