10 způsobů, jak rychle získat peníze

Potřebujete hotovost hned, ale výplata je v nedohlednu několik dní nebo týdnů. Co uděláte? Panika a stres jsou přirozené reakce. Jakmile odezní, zjistíte, že existují způsoby, jak se rychle dostat k penězům, aniž byste se stali obětí podvodníků.

Zde je 10 způsobů, jak si rychle vydělat peníze ještě dnes. A k tomu několik tipů, jak snížit náklady, zvýšit příjem a vytvořit pohotovostní fond, abyste se příště nemuseli potýkat s nedostatkem drobných.

1. Prodej použité elektroniky

Svůj starý telefon nebo tablet můžete prodat na webech, jako jsou Bazar.cz, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Použít lze i Marketplace na Facebooku. Zvažte také prodej starých MP3 přehrávačů a notebooků.

2. Dejte něco do zastavárny

Půjčky v zastavárně nejsou ideální způsob, jak získat peníze. Jsou však rychlé, a pokud nemůžete půjčku splatit, zastavárna si jednoduše ponechá předmět, který jste použili jako zástavu. To je mnohem lepší než nesplacený úvěr a telefonáty od vymahačů dluhů.

Často můžete zastavárně také rovnou prodat, místo abyste si na předmět půjčovali. Nejlépe se daří šperkům, hudebním nástrojům, střelným zbraním a moderní elektronice.

3. Pracujte s okamžitou mzdou

Při vyhledávání této fráze na internetu se objeví spousta výsledků. Existuje široká nabídka legálních vedlejších zaměstnání, která mohou zajistit rychlé zvýšení příjmu, od přepravy cestujících nebo zásilek až po práci na volné noze z domova.

Můžete také zkusit webové portály jobs.cz nebo prace.cz, kde se často objevují inzeráty na krátkodobou práci v oblasti stravování, úklidu a všeobecných prací. Stačí jen odpovědět na nabídky zaměstnání zasláním životopisu.

4. Žádejte o zálohu na mzdu

Požádejte svého zaměstnavatele o zálohu na mzdu, která vás obvykle nebude stát žádné poplatky a kterou splatíte srážkou ze mzdy. Některé společnosti také nabízejí levné půjčky pro zaměstnance v krizových situacích.

5. Využijte hotovostní zálohy z kreditní karty

Pokud máte kreditní kartu a účet je v dobré kondici, je hotovostní půjčka mnohem levnější variantou než půjčka před výplatou. Zaplatíte poplatek, obvykle kolem 5 % z půjčené částky a úrok, který je obvykle výhodnější, než půjčka od nebankovní společnosti.

6. Vemte si okamžitou nebankovní půjčku

Někteří věřitelé mohou financovat osobní půjčku během jednoho dne, někdy lze sehnat i půjčku do 15 minut. Pokud máte dobrou bonitu, budete mít pravděpodobně mnoho možností. Pokud máte se splácením dluhů problémem, budete muset najít věřitele, který nejen poskytuje rychlou hotovost, ale také akceptuje špatnou bonitu.

Sazby pro dlužníky se špatnou bonitou u běžných věřitelů mají vyské úroky i RPSN. Můžete najít i jiné věřitele, kteří nabízejí rychlé financování bez kontroly kreditu, ale zaplatíte trojciferné úrokové sazby. Nenechte se nachytat.

7. Pronajměte pokoj

Stránky jako Airbnb nejsou určeny jen lidem, kteří mají rekreační domy, které pronajímají, když je zrovna nevyužívají. Mnoho nabídek na těchto stránkách se týká dalších pokojů – nebo dokonce sdílených pokojů – v domě majitele, což znamená, že můžete zůstat na místě a zároveň si vydělat nějaké peníze, zejména pokud žijete v poměrně žádané oblasti.

Zkontrolujte si místní vyhlášky a ujistěte se, že jsou krátkodobé pronájmy povoleny. Vytvoření nabídky na webu je zdarma, ale při rezervaci je účtován 3% poplatek za služby. Společnost uvolní platbu hostiteli 24 hodin poté, co se hosté ubytují.

8. Staňte se řidičem spolujízdy nebo řidičem dodávky

Tyto práce můžete vykonávat po večerech nebo o víkendech, a to vlastním autem a s vlastním benzinem. Společnosti jako Uber vás spojí s lidmi, kteří jsou ochotni za svezení zaplatit, a doručovací služby vám zaplatí za doručení jídla s sebou a dalších věcí.

9. Konsolidace dluhu

Pokud máte problémy se splácením více dluhů, můžete tyto zůstatky – z kreditních karet, účtů, financování obchodů nebo jiných poplatků – konsolidovat půjčky a snížit své splátky pomocí sloučení půjček. Někteří věřitelé mohou půjčku financovat během jednoho dne. Refinancování dluhu vám může ušetřit více spoustu peněz na úrocích.

10. Změňte tarif mobilního telefonu

Pokud si více ceníte peněz v kapse než nákupu nového luxusního telefonu, podívejte se na mobilní operátory, kteří nabízejí výhodné tarify. Některé společnosti nabízí základní hlasové a datové služby zdarma.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang