Pojištění mobilního telefonu – vyplatí se?

mobilni-telefon

Mobilní telefon je dnes poměrně drahou záležitostí. Není výjimkou, že lidé mají telefon za několik tisíc korun. Je to vlastně jedna z dražších věcí, kterou nosíme dennodenně u sebe, stejně jako šperky, hodinky, brýle, v některých případech může být dražším kouskem i oblečení, kabelka apod. Nabízí se tedy otázka, zda se vyplatí pojištění mobilního telefonu.

Dnešní mobilní telefon je přece jen náchylnější na poškození než legendární Nokia 3310. Nejen v posledních letech se stalo velmi populární mluvit o mobilních telefonech.

Nejnovější technologie nám umožňuje lépe interagovat a komunikovat mezi sebou. Mobilní telefony byly vyvinuty s cílem ulehčit naši každodenní interakci. Mobilní telefony nabízejí uživatelům široké spektrum užitečných funkcí.

V současné době mohou lidé skypovat, posílat zprávy a surfovat na internetu na svých mobilních telefonech. V dnešní době existuje mnoho různých značek a typů mobilních telefonů. Každý má své vlastní špecifické vlastnosti a je ideální pro různé potřeby.

Nejnovější modely nabízejí uživatelům nejmodernější technologie a funkce, jako je dotyková obrazovka, 4G nebo 5G připojení a operační systém. Tyto mobilní telefony umožňují uživatelům plně využívat jejich funkce a intuitivní design usnadňuje navigaci přes nastavení tlačítek a ovládacích prvků.

Dokonce je možné si přes mobilní telefon sjednat i půjčku. Taková SMS půjčka online je velmi oblíbeným rychlým nebankovním produktem.

Pojištění mobilního telefonu

Koupením nového smartphonu je vždycky spojeno obrovské vzrušení. Ale čím dál větší je riziko, že se vám mobil někde ztratí nebo mu něco přihodí. Je proto velmi důležité myslet dopředu a najít pro svůj telefon odpovídající pojištění.

Pojištění nabízí přímo mobilní operátoři, stejně tak ostatní prodejci mobilních telefonů. Pojištění zařízení může být také součástí pojištění domácnosti.

Mobilní telefon lze znehodnotit, rozbít a zničit celou řadou způsobů. Vždy je třeba počítat s tím, že pojištění se většinou nevztahuje na nahodilé situace, jako je:

 • krádež
 • poškození vodou
 • mechanické poškození způsobené např. pádem, nárazem apod.
 • poškození elektrickým proudem
 • poškození třetí osobou (+ dítě)
 • poškození domácím mazlíčkem

Jedná se o tzv. výluky z pojištění neboli situace, které nemohou být/nejsou pojištěny. Pokud se vám zrovna něco takového přihodí, telefon nebude zdarma opraven. Je tedy zcela zásadní zkontrolovat, co kryje Vaše pojistka. Důležitá bývá pro pojišťovnu informace, zda se stala nehoda na území ČR nebo v zahraničí.

Na co se pojištění nemusí vztahovat:

 • úmyslné poškození
 • kosmetické vady, které nezabraňují používání přístroje
 • pády bez zjevné příčiny
 • poškození zařízení, kterému se dalo předejít
 • poškození zaviněné nedodržováním pokynů v manuálu
 • poškození způsobené živelnou pohromou
 • + další individuální výluky z pojištění

Pojistku je dobré sjednat alespoň na první rok. Hodnota telefonu v průběhu času klesá – na rozdíl od prostředků ke zhodnocení peněz – a je dále na zvážení, zda si bezplatné nezáruční opravy zajistit na delší dobu. Rozhodující by měla být cena zařízení.

V tomto případě platí: „Nikdy neříkej nikdy“. Můžete být sebeopatrnější a přece nastane chvíle, kdy budete za pojištění telefonu více než rádi.

TIP: Kromě správného pojištění telefonu by také člověk měl vědět, jak vyčistit telefon, by mu co nejdéle sloužil.

Kolik pojištění mobilního telefonu stojí?

Cena pojištění mobilního telefonu se liší v závislosti na výše uvedených faktorech. Pojistné plány s nižším krytím jsou obvykle levnější, zatímco plány s komplexním krytím jsou dražší. Cena se také může lišit v závislosti na pojišťovně.

Vyplatí se pojištění mobilního telefonu?

Zda se vám pojištění mobilního telefonu vyplatí, závisí na vaší individuální situaci a na tom, jak moc si ceníte svého telefonu. Pokud máte drahý telefon a máte obavy z jeho poškození, krádeže nebo ztráty, pak se vám pojištění pravděpodobně vyplatí. Naopak, pokud máte starší telefon a nejste ochotni platit za pojištění vysokou cenu, pak vám pojištění nemusí být nutné.

Tipy pro výběr pojištění mobilního telefonu:

 • Srovnejte nabídky různých pojišťoven: Než si vyberete pojištění, porovnejte nabídky několika pojišťoven a zjistěte, která z nich nabízí nejlepší krytí za nejnižší cenu.
 • Pečlivě si přečtěte pojistné podmínky: Před sjednáním pojištění si pečlivě přečtěte pojistné podmínky a ujistěte se, že rozumíte tomu, co je kryto a co ne.
 • Zvolte si adekvátní krytí: Zvolte si pojistné krytí, které odpovídá vašim potřebám a ceně vašeho telefonu.
 • Udržujte si doklad o koupi telefonu: V případě pojistné události budete potřebovat doklad o koupi telefonu, aby vám pojišťovna mohla vyplatit pojistné plnění.

Pojištění mobilního telefonu může poskytnout klid na duši a finanční pomoc v případě nepříjemných událostí. Před sjednáním pojištění si však pečlivě porovnejte nabídky a zvolte si pojistné krytí, které odpovídá vašim potřebám.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang