Tipy: Jak vyčistit telefon a získat SIM kartu zdarma 

Povrch telefonu může hostit celou řadu škodlivých virů a bakterií. Proto je potřeba ho pravidelně čistit. Správné vyčištění telefonu přitom nezabere víc než pár minut. Jak vyčistit telefon?

Většina lidí sahá po telefonu několikrát denně. Když se někdo zeptá: „Už jsi někdy čistil telefon?“, většinou každého jako první napadne, jak odstranit nevyžádané soubory a stovky fotografií, aby člověk získal trochu úložného prostoru.

Avšak první věc, která by měla každého napadnout při vyčištění telefonu, je odstranění mikrobů a bakterií, které denně telefon pokrývají.

Pokaždé, když se člověk dotkne telefonu, přenáší bakterie na a z rukou, obličeje a každého povrchu, kterého se telefon dotkl. Většinu bakterií na povrchu telefonu člověk zničí jednoduchým otřením dezinfekční utěrkou na bázi alkoholu.

Jak vyčistit telefon? A čeho se naopak vyvarovat?

Vyčistit telefon – co je třeba

Vyčistit telefon není nic složitého a je k tomu potřeba jen pár věcí, které má člověk většinou běžně doma. jedná se o:

 • měkký hadřík, který nepouští vlákna
 • teplá mýdlová voda – stačí pár kapek mýdla na nádobí ve vodě
 • utěrka se 70% izopropylalkoholem
 • dřevěné párátko (kov může poškodit vnitřní části a vatové tampony by za sebou zanechaly více nečistot)

Jak vyčistit telefon 

Než se člověk pustí do vyčištění telefonu, měl by ho nejprve raději vypnout a vyndat ho z ochranného pouzdra.

Před použitím jakýchkoli čisticích roztoků je třeba telefon otřít měkkým čisticím hadříkem. Tím se odstraní otisky prstů nebo šmouhy. Pokud je mezi hadříkem a telefonem prach nebo jiné materiály, příliš silné přitlačení by mohlo způsobit poškrábání, proto by to člověk neměl přehánět.

Pokud jsou na telefonu stále stopy, je dobré použít utěrku z mikrovlákna navlhčenou teplou mýdlovou vodou. Tím by se měl telefon zbavit všech skvrn, které se objeví.

Jakékoli čisticí prostředky je třeba stříkat na měkký hadřík, nikoli přímo na telefon. Při otírání telefonu dezinfekcí nebo vodou je třeba se vyhýbat všem portům. Stejný postup je třeba zopakovat i s pouzdrem telefonu.

Pokud se telefon po zapojení do zásuvky špatně nabíjí, mohou být na vině žmolky a prach uvízlé v nabíjecím portu. V tomto případě je ideálním nástrojem dřevěné párátko. Je dostatečně malé na to, aby vylovilo všechny žmolky, zároveň by nemělo poškrábat ani jinak poškodit kovové kontakty.

Vyčištění telefonu – co nedělat

Při vyčištění telefonu je potřeba pamatovat i na to, co by člověk dělat neměl. Jedná se o následující pravidla:

 • nepoužívat čisticí prostředky se 100% obsahem alkoholu; mohou poškodit ochranné vrstvy telefonu
 • nenanášet tekutinu nebo čisticí prostředek přímo na telefon
 • neponořovat telefon pod vodu
 • nepoužívat tekuté bělidlo, čpavek
 • nedovolit, aby se do portů techniky dostala jakákoli tekutina
 • nepoužívat k otírání obrazovky papírovou utěrku

Při vyčištění telefonu je nutné zabránit nadměrné vlhkosti, která by mohla poškodit vnitřní elektroniku.

Jak vyčistit reproduktor u telefonu 

V reproduktorech telefonu se časem usazují žmolky, prach a nejrůznější nečistoty, které většinou nejsou vidět. Když je člověk nechá dostatečně dlouho nevyčištěné, zvuk se začne ztlumovat nebo „chrastit“.

Než však člověk zamíří do opravny, existuje několik skvělých kutilských technik, jak vyčistit reproduktor u telefonu. K vyčištění reproduktoru telefonu je třeba:

 • vatová tyčinka
 • zubní kartáček s jemnými štětinami
 • speciální plastelína k čištění klávesnic

Při čištění reproduktoru telefonu se nesmí používat žádné ostré předměty, kterými by se „vydloubávali“ případné nečistoty. Doporučuje se nepoužívat ostré konce párátek, pinzety nebo kancelářské sponky. Rovněž se nesmí používat alkohol ani žádná jiní tekutina.

Otvor reproduktoru lze vyčistit jemným fouknutím. Pokud to nepomůže, pak opatrně otvor vytřít vatovou tyčinkou, zubním kartáčkem s měkkými štětinami nebo speciální izolepou či plastelínou na čistění počítačů.

Lepivá strana izolepy přitáhne většinu nahromaděných nečistot v reproduktorech a jejich okolí. Tyto jednoduché kroky, jak vyčistit reproduktor u telefonu, zvládne každý. 

Mobilní telefony dual SIM 

Podpora mobilních telefonů dual SIM je velmi užitečná věc. Díky této technologii totiž lze mít v jednom telefonu dvě SIM karty a používat tak obě čísla i služby s těmito čísly související.

Mobilní telefon dual SIM lze tedy využít například pro soukromé i pracovní telefonní číslo. Člověk tak nemusí nosit dva mobily. Druhým oblíbeným využitím je kombinování výhodných tarifů.

SIM karta zdarma 

Že by dneska někdo dával něco zadarmo? Ano, je to možné. Jedná se o SIM kartu zdarma. Za její pořízení uživatel nezaplatí ani korunu. Objedná ji si zdarma a operátor mu ji pošle poštou domů.

Doma ji jen zaktivuje podle návodu a může začít používat. Někteří mobilní operátoři nabízejí SIM zdarma včetně určitého počátečního kreditu.

U některých operátorů je podmínkou pro zaslání SIM karty zdarma zaplacení prvního kreditu dané v minimální výši. Tento kredit pak je připsán na objednanou SIM kartu.

SIM zdarma Vodafone 

Operátor Vodafone nabízí SIM kartu zdarma pro každého, kdo je starší jak 15 let a doloží občanský průkaz a další doklad obsahující fotografii a rodné číslo.

U SIM zdarma Vodafone má uživatel nastavený balíček ke kartě 2,5 GB dat. Znamená to, že první měsíc neomezeného volání v síti Vodafone a 2,5 GB dat je již v ceně karty.

Po 30 dnech se tento balíček automaticky obnoví za 199 Kč. Navíc uživatel získá extra kredit 100 Kč, který je platný 45 dní, avšak nelze ho použít na služby třetích stran.

Nová SIM karta Vodafone 

Může se stát, že někdo ztratí telefon nebo mu ho ukradnou. Pak musí řešit, jak získá novou SIM kartu Vodafone. Existuje více způsobů. Každý si vyberte ten, který mu bude vyhovovat nejvíc. Novou SIM kartu Vodafone lze získat takto:

 • navštívit některou z prodejen, kde je SIMka k dostání hned,
 • přihlásit se do samoobsluhy Můj Vodafone, v sekci Služby – Moje SIM / eSIM a položce Nová SIM karta lze kartu objednat. Nová SIM karta Vodafone dorazí do 2 až 3 pracovních dnů,
 • zavolat na zákaznickou telefonní linku a SIMku si objednat.

Aktivaci nové SIM karty Vodafone provede operátor obvykle do 1 hodiny.

O2 SIM karta zdarma 

Ani další operátor nezůstává pozadu a nabízí předplacené karty a SIM zdarma, a to na simzdarma.cz. Jak již název napovídá, za O2 SIM kartu zdarma nezaplatí uživatel ani korunu a bude mu zcela zdarma doručena na zvolenou adresu v rámci České republiky.

Na jedno jméno si lze objednat jednu O2 SIM kartu zdarma každý půl rok. První den služeb má klient v rámci prezentace nabídky služby zcela zdarma.

Následně platí 25 Kč denně v případě aktivního využívání. Předplacenou SIM kartu je samozřejmě nutné dobíjet, s čímž se pojí další výhody. Pokud si klient dobije alespoň za 300 Kč, O2 mu dalších 100 Kč přihodí.

Tato akce je však platná maximálně 10krát během 12 měsíců. K O2 SIM karta zdarma operátor přidá ještě 200 MB dat. Kdo data spotřebuje, může si koupit dalších 200 MB za 19 Kč.

O2 odměna za dobití 

Kdo má SIM kartu O2, může se těšit na O2 odměnu za dobití. Tu lze získat od O2 v rámci pravidelných marketingových akcí. Může se jednat o minuty volání zdarma, SMS zdarma nebo i data k připojení k internetu

O2 odměnou za dobití může také být používání služeb O2 klidně na celý měsíc úplně zdarma. Vždy záleží na aktuální akci a výši dobití. Proto je dobré akce operátora průběžně sledovat.

T-mobile SIM karta zdarma 

T-mobile nabízí tzv. ochutnávkovou Twist kartu zdarma s kreditem 10 korun na volání, SMS a data. Za první dobití do jednoho měsíce od aktivace T-mobile SIM karty zdarma obdrží uživatel 100 korun bonusového kreditu navíc k dobíjené částce.

SIM karta zdarma Gorila 

Gorila je virtuální operátor fungující v sítí Telefónica O2, který cílí hlavně na mladší uživatele. Stejně jako u ostatních operátorů je i tady v nabídce SIM karta zdarma Gorila. Standardně je Gorila mobil bez jakýchkoliv závazků.

V nabídce ovšem existuje také balíček služeb a dva paušály. Vybrat si tedy může jak ten, kdo upřednostňuje předplacené karty, tak ten, kterému vyhovuje paušál.

SIM kartu zdarma Gorila stačí objednat z internetových stránek a během několika dní přijde na zadanou adresu. Zdarma je rovněž poštovné. Kredit je v tomto případě 0 Kč.

SIM kartu zdarma Gorila je však potřeba aktivovat dobitím kreditu o minimální výši 250 Kč.

Nejlevnější SIM karta 

Operátoři se se svými nabídkami jenom předhánějí, aby nalákali nové klienty. Na internetu lze snadno najít, jaká je nejlevnější SIM karta.

Aktuálně nejlevnější SIM kartou je T-Mobile KAKTUS SIM karta, která stojí 100 Kč. Zahrnuje 1 GB dat a stokorunový kredit. V nabídce je i tzv. Kaktusí SIMka zdarma. Ta nabízí 100% bonus za první dobití nad 200 Kč a desetikorunový kredit.

Operativní leasing –  co je to operativní leasing?

Operativní leasing se nejčastěji používá při financování auta. Člověk platí měsíční splátky za užívání vozu a po dohodnuté době auto vrací. Fakticky jde vlastně o nájem.

Uživatel totiž není vlastníkem vozu. Tím zůstává poskytovatel operativního leasingu. Operativní leasing však lze sjednat i pro mobilní telefony. Některé mobily jsou totiž dost drahé a málokdo za ně může nebo chce dát desetitisíce korun.

Vidina nového drahého telefonu na operativní leasing je sice lákavá, každý by si však měl předem spočítat, jak vysoké splátky bude platit a jak dlouho. Je totiž dost možné, že „půjčovné“ bude vysoké a třeba po roce se uživatel bude muset s telefonem rozloučit.

Naproti tomu pokud si bude člověk dávat stranou určitou částku každý měsíc, může si na telefon našetřit. Po nějaké době si sám koupí nový a naloží s ním podle svého.

SAZKAmobil 

Sazku znají především všichni milovníci sázek. Ovšem i tato společnost nabízí předplacenou SIM kartu. Podle aktuální nabídky jsou k dispozici předplacené SIM karty s kreditem 150 Kč za pouhých 75 Kč.

Při online objednávce lze navíc získat slevu. SIM kartu Sazka lze objednat na webu sazkamobil.cz.

Navíc má společnost zákaznický program SAZKA Klub, který je určen jak pro sázející, tak pro zákazníky SAZKAmobilu. Registrace do SAZKA Klubu zabere několik málo minut. Členem se může stát jakákoliv fyzická osoba starší 18 let.

Výhodou SAZKA Klubu jsou akce určené pouze pro držitele SAZKA karty.

Datová SIM

Datová SIM je SIM karta jako každá jiná, jen je na ní aktivován pouze datový tarif. To znamená, že z datové SIM nelze volat ani psát zprávy.

Pokud by si to uživatel rozmyslel a chtěl by datovou SIM běžně používat i k jiným účelům, nemusí si kupovat další SIM kartu. Stačí na datovou SIM pořídit správný tarif, který umožňuje i hovory nebo SMS.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang