Konsolidace půjček

konsolidace-pujcek-2

Do dluhové pasti se lze dostat poměrně snadno. Všude se objevují reklamy na možnost nákupu na splátky. U půjček obecně jsou navíc nabízeny velmi nízké splátky. Může se proto stát, že se člověku nahromadí více půjček s nízkou splátkou, nicméně celkový dluh je velmi vysoký. Právě pro tyto případy je určená konsolidace půjček.

Prostřednictvím bankovní konsolidace i nebankovní konsolidace úvěrů se veškeré závazky sloučí do jedné splátky s jedním úrokem. Dlužník se tak zbaví nevýhodných úroků a má mnohem lepší přehled o svých splátkách.

Konsolidace půjček

Co je konsolidace a jak dlužníkovi pomůže? Konsolidace, nabízí co nejdelší dobu splatnosti tak, aby měsíční splátka byla co nejnižší a nezatěžovala měsíční rozpočet.

Samozřejmě v tomto případě záleží, jak moc je člověk zadlužen. Obecně platí, že splátka se může snížit až o polovinu oproti původní celkové částce všech splátek.

Dlužník získá mnohem nižší úrokovou sazbu a také přehled nad financemi a nad tím, kolik opravdu splácí na úrocích.

konsolidace-pujcek-8860651
Kalkulačka konsolidace půjček pomůže najít tu nejvýhodnější variantu.

Je rovněž možné si v rámci konsolidace půjčit peníze navíc. Na jedné straně je to velká výhoda, protože tak dlužník pomůže svému rozpočtu, na druhou stranu se tak zadluží ještě více.

Je potřeba si dávat pozor na poplatky za vedení konsolidace, za předčasné splacení či za mimořádnou splátku. Někdy je také nutnost zřídit si běžný účet u banky, která sloučení půjček provádí. Zájemci mohou rovněž využít nebankovní konsolidace, která však bývá o něco méně výhodná.

Při výběru instituce, u které dlužník své závazky konsoliduje, je vhodné nejprve porovnat více dostupných nabídek. K tomuto účelu lze využít kalkulačku konsolidace půjček, kterou mají jednotliví poskytovatelé úvěrů na svých webových stránkách.

TIP: Užitečné informace z oblasti půjček a úvěrů poskytuje portál Navigátorúvěru.cz.

Využití konsolidace půjček

Bankovní i nebankovní konsolidace neboli sloučení půjček se obvykle využívá ke sloučení bankovních úvěrůnebankovních úvěrů, leasingu automobilukreditní karty a dluhů na kontokorentních účtech. Běžná je rovněž konsolidace mikropůjček, sms půjček a dalších drobných spotřebitelských úvěrů. Některé instituce umožňují také sloučení spotřebitelských úvěrů na auto.

co-je-konsolidace-4981645
Úspora financí díky konsolidaci běžně dosahuje až 30 – 50 %.

Velkou výhodou konsolidace půjček je snížení celkové měsíční splátky úroků, ušetření na poplatcích a zpřehlednění finanční situace dlužníka.

Bankovní konsolidace půjček

Využití bankovní konsolidace půjček je obvykle výhodnější. Bankovní instituce mají výhodnější podmínky a nabízejí nižší úroky a RPSN. Zároveň jsou však přísnější při schvalování. Žadatelé jsou prověřeni a zjištuje se mimo jiné, zda nejsou na seznamu dlužníků, kteří mají problémy se splácením svých pohledávek.

Konsolidace bez registru u bankovních institucí nepřipadá v úvahu. Žadatelé s horší bonitou často na bankovní konsolidaci půjček nedosáhnou a musí využít nebankovní instituce.

Bankovní konsolidaci půjček nabízí většina klasických velkých bankovních společností. Například konsolidace půjček u Air Bank má výši úroku 3,99 %, konsolidovat lze částku od 10 000 do 900 000 Kč, doba splatnosti je 6 až 120 měsíců. Podobné podmínky mají i další banky jako Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, MONETA Money Bank a Moneta konsolidace, Poštovní spořitelna, Equa Bank konsolidace a další.

Nebankovní konsolidace půjček

Výhodou konsolidace nebankovních půjček jsou mírnější podmínky pro schválení nebankovní konsolidace. V některých případech lze získat i nebankovní konsolidace bez registru či nebankovní konsolidace bez zástavy. Jedná se tak o nebankovní konsolidace pro dlužníky se zápisem v registru dlužníků.

konsolidace-online-7375391
Nebankovní konsolidace půjček je méně výhodná než bankovní, přesto s jejím využitím dlužník výrazně ušetří.

Nebankovní společnosti však při konsolidaci půjček méně solventních klientů podstupují riziko, které si nechávají zaplatit na vyšších úrocích. Nezřídka je třeba v souvislosti s nebankovní konsolidací hradit nejrůznější poplatky.

Z nebankovních společností lze zmínit například konsolidace půjčky Zonky. Ptatforma Zonky nabízí nebankovní konsolidace s úrokem již od 2,99 %. Konsolidovat lze částky od 20 000 do 900 000 Kč, doba splatnosti konsolidace půjček Zonky je 6 – 84 měsíců.

Dalším nebankovním poskytovatelem konsolidace půjček je společnost Home Credit. Konsolidace půjček Home Credit nabízí výši úroku 7,85 %, výše konsolidované částky je 30 000 až 600 000 Kč a doba splatnosti až 120 měsíců.

Konsolidace online

Většina bankovních i nebankovních společností nabízí možnost zařídit konsolidaci půjček online. Sjednání konsolidace online je nejjednodušším způsobem, jak konsolidaci vyřídit.

konsolidace-3981047
Konsolidace půjček online výrazně šetří čas. Není třeba navštěvovat pobočky.

Vše lze provést během několika minut z pohodlí domova. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém je třeba zadat jen několik údajů. Zadává se výše splátky, poskytovatelé stávajících půjček a zbývající dluh.

Zároveň je třeba udat základní osobní údaje a kontaktní údaje. Po vyplnění formuláře se žadatel téměř ihned dozví, zda má na konsolidaci nárok.

TIP: Peníze by neměly jen tak ležet na účtě – je na čase začít se zajímat o zhodnocení peněz.

© 2021 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang