Investice v prvních letech života dítěte

investice-v-prvnich-letech-zivota-ditete-2

S pořízením dítěte se pojí značné výdaje. V prvních letech života počítejte s určitostí se sto tisíci. Výdaje nám však vznikají už v těhotenství. Ušetřit se dá na oblečení, pokud máme možnost mít nějaké po odrostlejším dítku, a pak také na jídle, pokud dítě dlouho kojíme. Možností ušetřit je spousta, nicméně jistým investicím se stejně vyhnout nelze.

Před pořízením potomka je vhodné se dostatečně zabezpečit. S jakými výdaji by měli počítat rodiče dětí na základní, střední či vysoké škole?

Investice na základní škole

Základní škola nám může „spolykat“ kolem šesti set tisíc korun. Nejsou to jen učebnice a sešity, nýbrž také oblečení, elektronika, kapesné, kroužky, tábory apod. Ano, je to opravdu tolik. Samozřejmě se dá vše korigovat, tedy stlačit částku směrem dolů. Ne každé dítko se chce věnovat zábavě, ke které potřebuje drahé vybavení. Záleží také, co chcete svému dítěti dopřát.

Investice na střední škole

Počítejme, že bude vaše dítko studovat čtyři roky. Potřebovat budete určitě dvě stě tisíc korun. Někteří rodiče vydají i mnohem více. Berme však v potaz, že děti jsou od patnácti způsobilé docházet na brigády a mohou si tak vydělat vlastní peníze a naučit se znát jejich hodnotu.

Investice na vysoké škole

Vysoká škola je hlavně o částce za stravování, dopravu a ubytování. Odborníci vypočítali částku na toto pěti až šestileté období na tři sta tisíc korun. I tady se však počítá s tím, že se bude dítko na svých potřebách finančně podílet. 

Investice celkem

Když si částky sečteme, zjistíme, že to tedy rozhodně není malá částka. Více než milion korun. S plánováním rodiny bychom si tento fakt měli uvědomit. Ono se to zdá jako částka šílená, kterou prostě v jednom okamžiku nemáte. Nicméně pokud vyděláváte a máte zázemí rodiny a bydlení, dá se to zvládnout. Možností je také investovat a vydělat více peněz najednou nebo v kratším časovém úseku. I tudy může cesta vést.

TIP: Články od Vpenize.cz pomohou každému, kdo si přeje být rentiérem.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang