Investor v ohrožení

Vítejte v období virtualizace, chytrých technologií, informační laviny a mediální masáže útočící na nás ze všech stran.Technologie začínají být smart, ale jsme smart i my?

Z pohledu běžného člověka je tento vývoj přirozený a žádaný, ale co z pohledu investora? Jsme omylní, řídíme se více pocity, než logickými fakty a kdo z nás dokáže být plně objektivní?

Je známo, že objektivita jde ruku v ruce se znalostí a čerstvými informacemi, ale jsou to právě relevantní informace, které nám tolik chybí (jak tu již tolikrát zaznělo). Proto se ptám, je investor ohrožen „smart“ softwarem, který dokáže s 99.9% úspěšností stanovit budoucí zisk? Budou tento software využívat výhradně banky a hedge fondy? Co vy na to?

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang