IPO na bodu varu

Akciovým trhům se letos vesměs velmi daří a překonávají historická maxima. V posledních měsících přibývají nová velká IPO jako houby po dešti. Je toho aktuálně možná až příliš. Na trh má přijít dlouho očekávané IPO čínského internetového gigantu Alibaba a jeho hodnota, věřte nebo ne, má být kolem 150 miliard USD.

To jsou pro zajímavost více než 3 biliony Kč. Již stomiliardové IPO Facebooku u mne vyvolávalo jisté zděšení a následně se i celkem potvrdilo. Alibaba za 3 biliony Kč ve mne vyvolává podobné pocity. 

Velkým IPO se pochopitelně nejlépe daří v době burzovní euforie a rostoucích trhů. IPO do určité míry znamená to, že insideři (tedy majitelé) prodávají. A vědí dobře kdy je správný čas a získají doboru cenu. 

I vývoj kurzů akcií z IPO v poslední době mnohé napovídá. Velmi často jde cena relativně brzy po IPO pod upisovací cenu a jenom velmi nesnadno se dostává zpět na tuto úroveň.

Podtrženo sečteno. Na IPO si v těchto euforických měsících dávejte pozor a raději třikrát měřte než jednou (blbě) koupíte!

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang