Jak se stát lepším člověkem

Po sobotní myšlence, která měla solidní ohlas jsem si pro vás připravil další. Je opět velmi prostá a je snad ještě důležitější než ta předchozí. Pojďme rovnou k věci. 

Protože čtete tento web, pravděpodobně jste muž či žena, kteří mají nějaké plány, nějaké ambiciózní cíle, nějaké sny. Prostě chcete se někam dostat. V tom případě je výjimečně důležité čím a především kým se obklopujete.

Když pominu vaši rodinu, zamyslete se nad tím, se kterými pěti dalšími lidmi trávíte nejvíce času. Věnujte tomu minutku a ta jména si prosím teď hned napište na papír. Věřte mi, je to důležité. Máte napsáno? Do té doby nemůžeme jít dál.

A teď se zamyslete. Jsou to lidé, které obdivujete? Jsou to lidé, kteří se dostali tam kam se chcete dostat i vy? Pokud tomu tak není, pak máte velký problém. Je téměř jisté, že se nedostanete dál než oni. Například se s vámi vsadím, že mají téměř identický příjem jako vy. Mají i podobné představy o životě a cíle jako vy. 

Pokud se chcete dostat dál než se nacházíte nyní, musíte si najít nové přátele, kteří pro vás budou inspirací a od kterých se mnoho naučíte. Musí být zapálení pro dosahování toho co chcete dosáhnout i vy. A nebo ještě lépe, už to dosáhli a mohou vám ukázat cestu. 

A teď pozor. Netvrdím, že máte své současné přátele „zmačkat a hodit do koše“. Nic takového. Pouze tvrdím, že byste měli trávit více a více času s lidmi úspěšnými. Úspěšní lidé vám totiž pomohou dostat se tam, kam se dostat chcete. „Neopouštějte staré známé pro nové.“ Najděte si ale také nové. 

Pro dosažení úspěchu v životě je strašně důležité to, co máte v hlavě a na co myslíte. Stejně tak je výjimečně důležité to, čím a kým se obklopujete. Život je krátký. Dělejte si nové přátele. A ať jsou inspirativní a úspěšní. I oni z vás udělají lepšího člověka. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang