Jak začít investovat či obchodovat na burze

Obchodovat s akciemi můžete po telefonu, na pobočce nebo přes internet. Nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější je obchodování s použitím internetu.

Investovat můžete do akcií v ČR i v zahraničí (USA, Německo atd.).

Jak na to

V prvé řadě je třeba vybrat si obchodníka s cennými papíry. Sám jsem otestoval čtyři obchodníky s cennými papíry a u dvou nejlepších jsem zůstal. Vy si budete muset udělat vlastní výběr. Mezi nejznámější patří Fio, Patria, Atlantik, Cyrrus a ze zahraničních např. Interactive Brokers.

Ne všichni obchodníci však umožňují obchodovat on-line. S vybraným online brokerem je třeba uzavřít smlouvu. Potřebovat budete průkaz totožnosti (OP) a číslo vašeho bankovního účtu. Dále má obchodník ze zákona povinnost vyplnit s vámi investiční dotazník.

Příklady on-line aplikací pro obchodování

Obchodování přes on-line aplikaci

Dostanete přístup k internetové aplikaci, s jejíž pomocí budete moci obchodovat. Většinou není nutné nic instalovat na váš počítač, stačí mít připojení na internet a doporučený internetový prohlížeč. Bezpečnost je vyřešena jako u klasického internetového bankovnictví.

Jakmile máte podepsánu smlouvu a přístup zřízen, stačí na nový obchodní účet v hotovosti vložit či převodem poslat peníze – a můžete začít obchodovat. Nákup či prodej cenných papírů je otázkou pouze několika sekund.

TIP: Umět investovat je klíčové pro každého, kdo chce být rentiérem.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang