Jaké jsou šance, že Apple prorazí na poli streamování hudby?

Před rokem se mnozí podivovali, když Apple oznámil akvizici hudební společnosti Beats, kterou založil slavný rapper Dr. Dre. S odstupem času však tento $3 miliardový obchod začíná vypadat jako velmi chytrý tah.

Technologický gigant totiž neměl ani tak zájem o nepřehlédnutelná sluchátka jako o hudební streamovací službu, kterou se chystá v pozměněné podobě pod svými křídly představit začátkem června na své každoroční týdenní konferenci pro vývojáře WWDC.

Streamingové odvětví je teprve v počátcích

Přestože je pro Apple streamování hudby velkou příležitostí, celé toto odvětví je teprve v počátcích. Kromě Skandinávie pouze malé procento světové populace odebírá hudbu ze služeb jako je například Spotify. Podle Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) loni celková suma vybraných poplatků od zákazníků hudebních streamingových služeb čítala ‚pouze‘ 1,57 miliardy dolarů.

,,Všechny tyto služby operují se zápornými maržemi,“ říká Mark Mulligan z consultigové firmy Midia Research. Dále dodává: „Teoreticky jsou provozní marže mezi 5-6 % možné, ale to by musely být marketingové náklady na nové zákazníky nulové, což je ve vysoce konkurenčním prostředí nemyslitelné.“

Pro Apple velice atraktivní příležitost

Nicméně Apple má díky svému kolosálnímu ekosystému a distribuční síti značnou konkurenční výhodu. Vynaložené marketingové náklady mohou sice způsobit ztrátu v divizi streamování hudby, ale na druhé straně mohou oslovit nové potenciální zákazníky ostatních produktů Apple, jako je například iPhone.

Pro Apple je tedy v konečném důsledku vstup do odvětví streamované hudby velice atraktivní příležitostí.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang