Káva – jako padající nůž

Společně s dobrými makro čísly v USA se nám směrem vzhůru pohybují v posledních týdnech nejen burzovní indexy, ale i  americký dolar viz. minulý komentář. Sílící dolar nám však obrací ceny hlavních komodit, které tak ztrácejí propojení s akciovými trhy.

Padají nejen ceny drahých kovů, ale i tzv. soft komodit, jako je cukr a káva. Zajímavý vývoj z pohledu posledních dní probíhá právě na kontraktu kávy.

f-coffeeweekly-1570750

V minulém týdnu se cena propadla pod svůj už tak klesající support, který zřejmě vyvolává v posledních dnech vlnu stop lossů technických obchodníků.

Nicméně cena se blíží ke své linii dlouhodobé podpory (vytvářena od začátku března 2009), která se pohybuje nad úrovní 170 USD. Oscilátor relativní síly nám dává najevo, že se cena dostává při týdenní!! periodě pod pásmo 30 poprvé od roku 2001.

Bude tak zajímavé sledovat, zda nám cena dokráčí až na zmíněný dlouhodobý support, kde by bylo možné činit rozhodnutí, zda chytat tento padající nůž nebo ne…

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang