Kde udělal Adolf Hitler chybu a proč ho Židé nakonec porazili

kde-udelal-hitler-chybu

Když se člověk podívá na zásadní světové objevy v největší světové ekonomice za uplynulé století – v USA – zjistí, že za dramatickou částí z nich stojí Židé. Totiž židovští vědci prchající z Evropy před Hitlerem. K nim se následně přidala bezprostředně po konci WWII další evropská vědecká smetánka.

Jedno jméno za všechny – Wernher von Braun. Američané přijímají talentované uprchlíky z celého světa již hodně dlouho. A možnosti, které USA nabízejí pro takové lidi, jsou jako magnet. Ostatně stačí se podívat i do současnosti. Kdo založil Google nebo Apple

Když to srovnáte třeba s Českou republikou, tak my si naše nejlepší mozky dlouhodobě nevážíme. Příliš mnoho nejtalentovanějších lidí tak již asi sto let končí ve stále stejné zemi. Tak se potom ale nedivme, že nejenom 20. století bylo stoletím USA. Ale bude jím o století 21. století. 

Na foto vidíte legendární židovskou dvojici Albert Einstein a Leo Szilard. A co to právě pánové koumají? Připravují dopis pro prezidenta Roosevelta, který zasahuje do chodu dějin. Sdělují mu, že je pravděpodobné, že lze vytvořit něco o nesmírné síle a že je teoreticky možné z toho vytvořit bombu. A protože jsou na světě i lidé jako Hitler, že by bylo dobré si to ohlídat.

Franklin Delano Roosevelt byl natolik velká a inteligentní osobnost, že okamžitě po takto důrazně doručeném a přečteném dopise začal dělat kroky k prozkoumání tak důležité věci. Zbytek je již, jak se říká, historie. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang