Když majetek vydělává

Je pravda, že investovat je v dnešní době poměrně riskantní. Sice od minulosti ubylo loupežníků na silnicích, zato jich přibylo na internetu. Máme pro vás však způsob, jak rozjet své podnikání a investovat do budoucnosti. A jsou to právě půjčky, které nás budou v tomto článku zajímat.

Není to tak dlouho, kdy o tzv. zástavě nikdo nevěděl. To se však mění a na finančním trhu se doslova vyrojilo hned několik firem, které nabízejí zástavní smlouvy. A o co tedy jde?

Zástava je zkrátka finanční půjčka, která je „kryta“ nějakým předmětem odpovídající hodnoty. Představuje jednoduchý způsob, jak si jako věřitel pojistit, že se vám vaše investice i s úrokem vrátí. Nesvrhávejme však zástavu jako nějakou lichvu.

Očekává se, že se budete chovat dle zákona a nejvýše poctivě, i když jde o lehce zneužitelnou věc. Je to také ideální řešení pro ty situace, kdy si chce půjčit váš známý nebo rodinný příslušník. Podepíšete prostou smlouvu o zástavě a je to.

Proč vlastně zástava?

Nabízí lákavý úrok pro věřitele i pro „dlužníka“. Můžete sjednat lepší úrok než v kterékoliv bance, a tak se nemusíte bát, že by o vaši investici nebyl zájem.

Nemusíte taky kvůli nízkému úroku smutnit, o popularitu takové zástavy se jistě zaslouží vaše dobrá pověst, férový přístup a spokojenost na obou stranách. Zástavu nemusíte mít ani u sebe, dlužník ji klidně dál může používat. Nejdůležitější však je, že dojde k významnému zhodnocení peněz.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang