Zkušenost s LogiCall ČR s.r.o.

Dnes mi přišel překvapující (nedoporučený) dopis od společnosti LogiCall ČR s.r.o., která údajně zastupuje společnost Profimedia.CZ a.s.. Obsah dopisu mne poněkud šokoval. Společnost tvrdí, že jsem na svém webu umístil 2 fotografie, ke kterým agentura Profimedia.CZ a.s. drží majetková práva. Důkaz o těchto majetkových právech bohužel chybí (opět překvapující). Za neoprávněné užití těchto dvou fotografií po mne LogiCall požaduje uhrazení částky 16.800 Kč a to nejpozději do této neděle. Jedná se prý o „dvojnásobek obvyklé odměny“.

Co se stalo

Mělo se jednat o dvě fotografie, které byly na internetu volně dostupné. Jsem si celkem jistý, že byly umístěny na zahraničním serveru a v žádném případě nebyly označeny tak, že se k nim vztahují majetková práva Profimedia.CZ a.s.. Fotografie takto volně přístupné na internetu byly následně umístěny na jednom malém webu, který vlastním a který má minimální návštěvnost (mám ho spíše do počtu). Požadovaná částka 16.800 Kč je asi jenom těžko obhajitelná.

Co se dělo dále

Po té, co jsem se uklidnil, jsem začal googlovat a zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo mám „zvláštní“ zkušenosti s aktivitami firmy LogiCall. Ostatně přesvědčte se sami zde. Pokusil jsem se také do firmy LogiCall, jak mne k tomu v dopise vyzvali, dovolat. Bez úspěchu.

Co udělám – řešení

Po seznámení se s firmou na internetu udělám ještě dnes tyto kroky a pevně věřím, že budou dostatečné, i když čekám, že dopisy či e-maily od LogiCall budou chodit ještě léta.

  • 1. Odstranění dvou fotografií z webu.
  • 2. Informování firmy o kroku 1.
  • 3. Upozornění, že fotografie nebyly označeny a byly volně přístupné na internetu.

Zkušenosti

Máte někdo nějakou další zkušenost s aktivitami firmy LogiCall? 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang