Maloobchodní tržby – dynamika

maloobchodni-trzby-2

Maloobchodní tržby podléhají sezonním vlivům jako např. zvýšený objem v prosinci způsobený vánočním obdobím. Dynamiku maloobchodních tržeb zveřejňuje Český statistický úřad; tento ukazatel odráží aktivitu spotřebitelské poptávky České republiky.

Dynamika maloobchodních tržeb se vypočítává na základě všech výnosů z prodeje zboží,a služeb pevně stanoveného vzorku společností, které zahrnují mimo jiné potraviny, nápoje, tabákové výrobky, motorová vozidla, motocykly a palivo.

Rostoucí dynamika maloobchodních tržeb a lepší než očekávané údaje mohou významně podpořit českou měnu, protože rostoucí maloobchodní tržby odrážejí optimismus odběratelů a mohou signalizovat zlepšení celkového ekonomického klimatu.

Na druhé straně dlouhodobý pokles maloobchodních tržeb může ukazovat na zhoršující se ekonomické podmínky a může negativně ovlivnit českou korunu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang