Myslitelé ve společnosti Colosseum

Boris Tomčiak je již našim oblíbeným analytikem. V dnešních Lidovkách je téměř celá stránka věnována inflaci a ochraně před ní. Na závěr zde experti odpovídají na dvě otázky týkající se inflace a zhodnocení. A mne osobně zaujala odpověď právě experta společnosti Colosseum – Borise Tomčiaka.

Otázka: Co byste doporučil klientovi, který má volných 100 tisíc korun a chce je na jeden rok co nejlépe ochránit před inflací?

Odpověď Borise Tomčiaka (Colosseum): Zajímavý je nákup zlata, protože jeho cena v posledních měsících výrazně klesla. Poptávka domácností po špercích ale zůstává stále velká a nahoru by cenu mohly vrátit i produkční náklady.

Vskutku zajímavý tip. Přesto by mne zajímalo, zda Boris Tomčiak správně pochopil otázku. A pokud ano, zda kalkuluje také s tím, že po roce bude investor očekávat zpět hotovost a že takový prodej zlata může znamenat náklady ve výši 20% z hodnoty investice. Jistě nelze očekávat, že si koupíte zlaté šperky, mince či zlatou cihlu a hned ten samý den ji od vás někdo za stejnou cenu koupí. Ten rozdíl v nákupní a prodejní ceně bude značný. Myslel to tedy pan Tomčiak vážně, když tvrdí, že takto jeho klienti ochrání co nejlépe peníze před inflací po dobu příštích 365 dní? A jak byste, pokud se této oblasti věnujete profesionálně jako pan Tomčiak, odpověděli investorům vy?

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang