Nejbohatším Slovákem je podle slovenské edice časopisu Forbes i nadále český ministr financí a rodák z Bratislavy Andrej Babiš

Mezi eurové miliardáře se nově zařadil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který časopis každoročně zveřejňuje.

Majetek Andreje Babiše, který vlastní skupinu Agrofert, podle časopisu dosahuje 2,59 miliardy eur (70 miliard Kč), což proti loňsku představuje nárůst o téměř deset procent.

Za Babišem skončil až s odstupem druhý Chrenko, jehož majetek Forbes vyčíslil na 1,02 miliardy eur (27,5 miliardy Kč). Proti předchozímu roku se hodnota Chrenkova majetku zvýšila o více než třetinu.

Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 630 milionů eur (17 miliard Kč).

Pořadí na prvních třech místech žebříčku nejbohatších Slováků se stejně jako loni nezměnilo.

„Celkový majetek 25 nejbohatších Slováků odhadujeme na 11,7 miliardy eur, což odpovídá téměř 15 procentům loňského výkonu slovenské ekonomiky. Firmám, které majitelům přinášejí bohatství, se většinou nadprůměrně dařilo. Podpořil je zejména dobrý růst slovenské i české ekonomiky, kde většina z nich působí,“ uvedl časopis.

Podle české edice tohoto časopisu zůstal nejbohatším Čechem vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 255 miliardy Kč, na druhém místě skončil Babiš.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang