Německý DAX tento týden oslavuje

nemecky-dax

Hlavní burzovní index ekonomického tahouna západní Evropy, tedy Německa, navázal v tomto týdnu na hlavní americké burzovní indexy, kdy nám dal také zapomenout na problémy, které odstartovaly společně s problémy Citigroup v roce 2007, jenž přerostly v celosvětovou hypotéční krizi.

V tomto týdnu nám německý index DAX ukázal pro něj nové historické hodnoty nad úrovní 8300 bodů, které směle drží i v tuto chvíli. Děje se tak poté, co dnešní čísla týkající se německé obchodní bilance a zejména lepšího vývozu, ukázaly další signály zotavení této ekonomiky i přes pokulhávající vývoj v eurozóně, což investoři přijali příznivě.

Nicméně z globálního pohledu bychom neopomíjeli fakt, že se hlavní benchmarky akciových trhů nyní pohybují stále blízko k hlavním dlouhodobým rezistentním úrovním, kdy na dalším obrázku vidíte provázanost německého indexu DAX a amerického indexu S&P500, a kdy v kombinaci s květnovým měsícem, který v posledních pěti letech nedal investorům na akciích vydělat, by se daly i na těchto příznivých zprávách vybírat zisky.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang