Nezáleží co děláte, hlavně že vás to baví

„S penězma je život jednodušší, problémy najednou nejsou a všechno je tak růžový.“ Určitě kolem sebe máte někoho, kdo má stejný, popřípadě podobný názor, že peníze člověka udělají šťastným. Kolem sebe vidím dost lidí, kteří májí peněz dost a stejně nejsou vnitřně šťastní.

Proč tomu tak je? Vždyť mají všechno, velký barák, zahradu, vysněné auto a šťastnou rodinu, tady prostě není žádné místo pro nešťastnost. Přesto jsou nešťastní, i když vám se to zdá nepochopitelné. Většina lidí si myslí, že je to pouze o škole, opak je ovšem pravdou, i člověk s VŠ může být nešťastný a nenaplněný svojí prací.

Není to o penězích, vím to z vlastní zkušenosti. I v práci, kde berete 20.000 až 25.000 Kč měsíčně můžete být šťastní, každý to máme nastavené jinak. Říkat někomu aby studoval, zlepšoval se a našel si lépe placenou práci, je celkem zbytečná věc. Co když je ten člověk ve své práci spokojený? Co když nepotřebuje hodně peněz pro to, aby žil spokojený život? Nezáleží na penězích, koneckonců: „Dělejte to, co vás baví, peníze přijdou samy.“

Je nelogické dělat něco čistě pro peníze, dost lidí vám tuto teorii vyvrátí. Stačí prostě dělat co vás baví, v tom je to pravé, pověstné bohatství. Problémy jako by najednou zmizely, nepotřebuji vysokou životní úroveň, stačí každý den vstávat s úsměvem a těšit se na další dny.

Hezky to popsal Charles Bukowski: „Doprčic, copak může být někdo odvázanej z toho, že se každý den v půl sedmý probudí drnčením budíku, vyskočí z postele, obleče se, násilím se nakrmí, vysere, vychčije, vyčistí si zuby a pak bojuje se silničním provozem, aby se dostal na místo, kde v podstatě vydělává hromadu prachů pro někoho jiného a ještě se po něm chce, aby byl vděčný za to, že dostal šanci to dělat?“ 

Nikdy to nedělejte pro někoho jiného, vždy to dělejte pro sebe, to je jediné o co jde, zda vás to bude dělat šťastným. Vaše práce a dřina bude vždy kvalitně ohodnocena, protože ji budete dělat jak nejlépe umíte a co dostanete jako bonus? Dostanete pocit naplnění, budete vstávat s radostí, v tu chvíli už bude jedno jestli vstáváte ve 4 ráno, nebo v 8 ráno, pokaždé vstanete a budete se cítit skvěle.

Vsadím se, že to dobře znáte, když vstáváte v 5 hodin ráno a musíte do práce/školy, jste nevyspalí, rozlámaní a celkově unavení. Když ale máte vstávat v 5 a jdete někam, kam se těšíte, tak je to hned jiný pocit. Není to tak? Jaké to asi je vstávat s tím skvělým pocitem každý den? Věřte nebo ne, je to ten nejlepší možný pocit.

Nechci abyste hned opouštěli svoji práci. Stanovte si svůj cíl. Přemýšlejte nad vaší vášní, co by vás opravdu bavilo. Za tím si jděte. Nejdřív to dělejte volnočasově, postupně to přetvářejte ve vaší denní rutinu. Najednou zjistíte, že to děláte celý den, nevnímáte čas a problémy. V tu chvíli si můžete říct, že žijete plnohodnotný a spokojený život, nehledě na to, kolik peněz za to dostáváte.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang