Nikdy není pozdě. Karel Gott (76) se stal podnikatelem!

Mezi muzikanty léta obíhá následující vtip. Správný hudebník se sám zastupuje, složí si veškerou hudbu, napíše všechny texty, písním udělá aranže, vše nazpívá, natočí veškeré nástrojové party, desku si sám produkuje, vydá, distribuuje do obchodů… a následně skoupí veškerý náklad.

Tomuto „ideálu“ se ve svých 76 letech o krůček přiblížil samotný „Božský Kája“. Mnohonásobný Zlatý i Český slavík si založil vlastní agenturu, jejíž je jediným společníkem.

Od momentu, kdy jsem začal dráhu profesionálního zpěváka, jsem snil o tom, mít vlastní agenturu, ve které si budu sám určovat, co budu dělat, jak a kdy. Ale protože to v prvních třiceti letech mé kariéry nebylo možné, došlo k tomu konečně teď,“ svěřil se Gott deníku E15.

Karel Gott využil novinky v tuzemském obchodním právu, a tak jeho Karel Gott Agency, s.r.o. má základní kapitál pouhou jednu korunu českou. Jeho zásadním kapitálem je konec konců hlavně jeho renomé. Jednatelem je on sám a také jeho manželka Ivana. „Náplní naší nové společnosti bude řídit a koordinovat mé pracovní aktivity do dalších dlouhých let, kdy budu zpívat,“ dodal slavný obyvatel domu v ulici Nad Bertramkou.

Gott však není v podnikání úplným nováčkem. S jiným velikánem normalizačního popu, Františkem Janečkem, si na začátku 90. let založil agenturu GOJA, ve které byl společníkem do roku 1998. Agentura, která stále nosí jméno GOJA, agentura Gott – Janeček, spol. s r.o., Gotta zastupovala až do roku 2010.

V té době již Janeček trávil většinu roku ve svých haciendách v Dominikánské republice a Miami a přes oceán řídit agenturu příliš nezvládal. Lépe řečeno, se, slovy jednoho spolupracovníka agentury, na všechno vykašlal.

GOJA přestala Gottovi vydávat desky a nabídky na hraní se ztrácely v soukolí agentury. Karel Gott tak podle známého zpěváka a producenta Michala Davida přišel o hromadu peněz. Není tedy divu, že Zlatému hlasu z Prahy došla trpělivost. Následovalo pětileté intermezzo, kdy Gotta zastupovala jeho účetní.

Nyní je tedy Karel Gott takzvaně „svým pánem“, i když nepochybujeme, že manažerské opratě budou převážně v rukou jeho ženy. Snad budou Gottovi schopni si vyjednat lepší podmínky, například i v oblasti tzv. autorských výlisků. Pak už snad nebude muset titán tuzemského popu chodit do Bontonlandu na Václavském náměstí nakupovat vlastní desky, aby jimi mohl obdarovat své přátele.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang