Opavia Mondeléz – recenze, zkušenosti

Opavia Mondelez je evropská společnost vyrábějící občerstvení, která patří společnosti Mondelez International. Společnost vyrábí širokou škálu cukrovinek, pečiva a slaných výrobků, jako jsou čokoládové tyčinky, sušenky, oplatky, oříšky, krekry a popcorn.

Společnost Mondeléz Česká republika je součástí společnosti Mondelēz International, Inc. předního výrobce cukrovinek a pochutin. Mondelēz international, která je nástupcem společnosti Kraft Foods Inc. přináší lahodné a chutné výrobky spotřebitelům ve více než 165 zemích světa a je největším světovým výrobcem čokolády, sušenek, žvýkaček, bonbonů a rozpustných nápojů.

Společnost existuje již od roku 1800 a je známá svými ikonickými značkami, jako jsou Milka, Cadbury Dairy Milk, Oreo, rozpustné nápoje Tang a žvýkačky Trident. Firma velmi dbá na udržitelnost a hodnota jejích značek se vyjadřuje v miliardách dolarů.

Mondelēz International působí na trhu v České republice a na Slovensku od roku 1992. Dnes je Mondelēz International bezesporu výhradním výrobcem sušenek a čokoládových cukrovinek na českém a slovenském trhu. V obou zemích zaměstnává téměř tři tisíce pracovníků a prodává 430 výrobků pod 19 značkami.

„Monde“ pochází z latinského slova „svět“ a „delēz“ je slovní hříčka se slovem „lahodný“.

Opavia Mondeléz

Když si chcete dopřát lahodné pochoutky, je Opavia Mondeléz uznávanou a důvěryhodnou značkou v cukrářském průmyslu. S bohatou historií trvající více než sto let se společnost Opavia Mondeléz zdokonalila v umění vytvářet lahodné okamžiky, potěšit chuťové pohárky a uspokojit chutě.

Společnost Opavia Mondeléz, dceřiná společnost globálního svačinářského gigantu Mondeléz International, je v České republice i mimo ni známá již od svého založení v roce 1895. Díky svému zaměření na tvorbu vysoce kvalitních cukrovinek si společnost Opavia Mondeléz vypěstovala silnou pověst díky své dokonalosti, řemeslné zručnosti a inovacím.

Díky rozsáhlému sortimentu výrobků má Opavia Mondeléz něco pro každou chuť a příležitost. Portfolio společnosti Opavia Mondeléz se může pochlubit širokou nabídkou od ikonických čokolád a bonbonů až po neodolatelné sušenky a oplatky, které si získají srdce malých i velkých. Každý výrobek je vyroben s důrazem na detail a používá pouze ty nejlepší suroviny, které zaručují výjimečný chuťový zážitek.

Závazek společnosti Opavia Mondeléz k dokonalosti je patrný z důrazu na inovace. Společnost se neustále snaží zavádět nové příchutě, textury a formáty, aby udržela krok s vyvíjejícími se preferencemi spotřebitelů. Ať už se jedná o novou variaci na klasiku, nebo o limitovanou edici, společnost Opavia Mondeléz udržuje svou nabídku stále svěží.

Jedním ze znaků úspěchu společnosti Opavia Mondeléz je její oddanost kvalitě. Společnost dodržuje přísné výrobní normy a zajišťuje, aby každý výrobek splňoval nejvyšší kritéria kvality a bezpečnosti. Společnost Opavia Mondeléz dává přednost spokojenosti zákazníků a udržuje si důvěru, kterou spotřebitelé v průběhu let vložili do její značky, od získávání prvotřídních surovin až po zavádění přísných opatření pro kontrolu kvality.

Společnost Opavia Mondeléz se navíc aktivně hlásí ke své roli odpovědné společnosti. Společnost chápe význam udržitelnosti a sociální odpovědnosti v dnešním světě. Zaměřuje se na snižování své ekologické stopy, podporu místních komunit a prosazování etických obchodních praktik v rámci celé své činnosti. Závazek společnosti Opavia Mondeléz k udržitelnosti se vztahuje na celý její hodnotový řetězec, od odpovědného získávání zdrojů až po snižování množství odpadu a úsporu energie.

Úspěch společnosti Opavia Mondeléz se neomezuje pouze na Českou republiku. Jako součást rodiny Mondeléz International má dobrou pozici na globálních trzích. Pověst společnosti, která se vyznačuje kvalitou a dokonalostí, jí umožnila rozšířit své působení i za hranice jednotlivých států a přinášet radost milovníkům cukrovinek v různých koutech světa.

Názor blogera: Opavia Mondeléz

Není tomu tak dávno, co webem otřásl případ piškotů Opavia, tzv. Piškotgate. Podle tvrzení mnohých byly nejlepší a také, a to objektivně, nejdražší. Hospodyňky hovořily o tom, že piškotový dort se dělá jedině z piškotů Opavia, jelikož ty jediné prý při nasáknutí drží tvar. Ostatní hovořili o nejlepší chuti. Proč si nepřiplatit za kvalitu, že?

Jenže to by se nadnárodní firma Mondeléz, pod níž výroba spadá, nesměla zapojit do nekonečné reality show „Vytvoř značku, prodej sračku“. Co na tom, že tradice výroby piškotů v Opavě sahá až do roku 1840, Mondeléz přesunul linku do sousedního Polska. Údajně z kapacitních a technologických důvodů.

A najednou si zákazníci začali všímat značně zhoršené chuti, neumělého tvaru a vybledlé barvy piškotů. Nemluvě o dalším navýšení ceny. Kauzy se chytl pořad A dost! internetové televize Stream, který uváděl ex-novácký reportér Jan Tuna. Když se snažil z Mondelézu dostat vysvětlení, připomínalo to spíše uhánění notorického neplatiče faktur.

Došlo i na nezvedání telefonu a opakovaného „zašlete mi otázky mailem“. Šlo o jednoduché dotazy, na které Mondeléz po prodlení odpověděl vyhýbavě i zjevně nepravdivě. Na kvalitě a složení se prý nic nezměnilo, což však odporuje popiskům na obalu i zkušenostem zákazníků.

Ti si nenechali nic líbit a facebookovskou stránku Mondelézu i stránku piškotů Opavia „zamořily hejty“. A co se nestalo. Stránka piškotů záhy přestala existovat, navzdory plkům o otevřenosti komunikace Mondelézu.

Firma se brání tím, že prý šlo pouze o fanouškovské stránky a Mondeléz požádal o jejich zrušení. Zajímavé, do vzniku kauzy firmě nevadily. A vůbec, dá se firmě po tom všem vůbec něco věřit?

Mondeléz, dříve Kraft Foods ČR, v Česku obstarává značky BeBe Dobré ráno, Tatranky, Fidorka nebo Kolonáda. Podle serveru Echo24 sušenkový moloch investoval do továrny v Opavě dvě miliardy Kč, aby mohlo dojít k navýšení výrobní kapacity.

Český zákazník uštědřil Mondelézu lekci ze slušného chování. Taková věc se prostě u prémiového produktu nedělá. A navrch by mohli čeští zákazníci ještě přestat kupovat instantní kakao Granko, jelikož přinejmenším stejně kvalitní konkurenční alternativy stojí, třeba v Lidlu, polovic.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang