Jak miliardář Radovan Vítek vytáhnul z Orca jeho nejcennější aktivum

Tak jak jsme předpokládali a upozorňovali již v březnu, Radovan Vítek v Orco realizuje svůj záměr „vytáhnout“ z firmy její nejhodnotnější aktivum – Orco Germany. A zdá se, že se mu to již bohužel také podařilo. 

Český realitní žralok Radovan Vítek je známý především díky agresivnímu ovládnutí spotřebního družstva Včela v roce 1997. V současné době Vítek provádí úspěšný nájezd na společnost Orco. Radovan Vítek drží 30procentní podíl v Orco Property Group. Nejlepším aktivem Orco Property Group bylo ještě donedávna Orco Germany.

Díky svému podílu a vlivu v Orco se Vítkovi podařilo prodat si „sám sobě“ Orco Germany. Radovan Vítek nyní vloží svoji firmu CPI do GSG Group (to je přejmenovaná Orco Germany). Díky této transakci se jeho podíl v GSG Group zvýší na 85% a bude tak většinovým akcionářem bývalé Orco Germany. Následně nabídne zbývajícím akcionářům odkup jejich akcií. 

Samotné Orco Property Group tak přišlo o svoje nejcennější aktivum a osud této společnosti obchodované na hlavním trhu pražské burzy nevypadá vůbec růžově. Orco prodělalo v prvním čtvrtletí 2014 1,5 miliardy korun. I díky ztrátě Orco Germany.

O panu Vítkovi ještě v budoucnosti uslyšíme. A dovolím si tvrdit, že v souvislosti se třemi nejbohatšími Čechy. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang