Prasklo to! Na WSM upozorňujeme již čtyři roky

Společnost, kterou v roce 2014 koupila firma WSM brokera Jiřího Kubíčka, podala návrh na konkurz. Informuje o tom server Finance Magnates. O ochranu před bankrotem požádala u amerického konkurzního soudu pro východní New York a oznámila to na svých webových stránkách v pátek 14. dubna.

Jak zjistil server iROZHLAS.cz, vyšetřovatelé Kubíčkovým firmám obstavili majetky za desítky milionů korun. Podezřívají ho z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti.

Miliardová škoda a desítky tisíc poškozených. Policie obstavila majetky bezdružického pána forexových robotů

Vyšetřovatelé utahují smyčku kolem hokejového sponzora, zámeckého pána v Bezdružicích a hlavně zakladatele finanční skupiny WSM Jiřího Kubíčka, který prodává drobným investorům roboty obchodující na měnových trzích. Po domovních prohlídkách učinila policie druhý, neobvyklý krok: aniž by jej obvinila, zablokovala jeho nemovitosti.

Předpokládaná výše způsobené škody převyšuje 1 miliardu korun řádově desítkám tisíců klientů z České republiky, Slovenska, Polska, Ruska a Maďarska.

Policie: Nedohledali jsme žádné platby

Jestliže investiční experti dříve jen opatrně zpochybňovali výkon Kubíčkových robotů, policisté to ve svém dokumentu popsali přímočaře: „Nebyly dohledány žádné platby, natož pravidelné, z nichž by bylo možné usuzovat na provádění obchodů s cennými papíry či komoditami, ačkoliv jsou klientům po celou dobu trvání pětiletého smluvního vztahu pravidelně zasílány e-mailem výpisy jejich obchodního účtu.“

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang