Proč má ředitel 319krát větší příjem než jeho zaměstnanec

Nejúspěšnější ředitelé amerických společností přečtou za rok v průměru 60 knih a zúčastní se více než šesti konferencí. Oproti tomu průměrný americký pracovník přečte v průměru méně než jednu knihu ročně. A má také 319x menší příjmy.

Všimli jste si, jak se věci kolem nás neustále zrychlují? Vzpomenete si ještě na to, jak jsme před dvaceti lety používali telefon a internet? A bude to do budoucna ještě horší. Pokud chce být člověk v tomto světě úspěšný, musí se neustále učit nové věci. S tím, co člověk umí nyní, s tím do budoucna rozhodně nevystačí. Tedy pokud nechce skončit někde na vedlejší koleji. 

Není to nikterak sofistikovaná myšlenka, ale funguje dokonale. Váš příjem, bohatství, zdraví a budoucnost závisí na vaší schopnosti pokračovat ve vyhledávání nových informací a pokračujícím sebevzdělávání a to po celý život. 

Beru si to osobně k srdci. Píšu články. Spolupořádám vzdělávací akce. Účastním se přednášek a kongresů. Mimochodem, skvělý trik jak se naučit co nejvíce je učit ostatní lidi. Postavit se před ostatní lidi totiž znamená, že toho musíte sami umět násobně více a že jste na to připravení. 

Takže co jste pro sebe udělali poslední měsíc? Kolik knih přečetli? Kolik nových věcí vyzkoušeli? Závisí na tom vaše budoucnost i budoucnost vaší rodiny.  

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang