Pusa dokořán a smích – přednáška Petra Sluky

Je tomu necelých 14 dní, kdy jsem se zúčastnil přednášky pana Petra Sluky na VŠE v Praze. Přednášku pořádal studentský klub Cesta Úspěšných v čele s Janem Skryjou a Petrem Sobotkou. Pořádají mnoho zajímavých setkání s velice zajímavými lidmi, na kterých jsem už také byl, ale na pana Sluku jsem přijet prostě musel.

Prvním důvodem bylo téma – investice. Mně velice blízké. Druhým důvodem bylo to, že jsem se na 1. setkání přátel investic s Petrem Slukou osobně seznámil a tak jsem ho nemohl zklamat :). Důvod číslo tři: na světoznámém kanále s videem jsem zhlédl Petrovu přednášku z Cashflow Summitu z Olomouce, z kterého jsem byl trošku paf.

Před úvodem přednášky jsem byl v lehkém údivu. No, v lehkém.. ve velkém! Kapacita 150 míst byla za pár minut obsazená. Co teď? Posluchači, na které nezbylo volné místo, zareagovali velice hbitě a z rozlehlé haly začali nosit židle. I přes otevřená okna začal vzduch těžknout. Ale co, všichni jsme tam byli kvůli informacím, na které jsem se osobně moc těšil.

Jan Skryja zahájil přednášku a mohlo se začít. I když jsem Petra díky setkání a videu na internetu trošku znal, prvních deset minut jsem při jeho popisování rizika a jistoty seděl s otevřenou pusou dokořán. Hned jak jsem si spodní čelist posunul do správné polohy, řekl jsem si něco, co možná mnoha lidem ani nedošlo – „teď tu poslouchám něco, co mnoho lidí neuslyší za celý svůj život ani jednou. Proč je tu tak málo lidí, proč se lidi nechtějí vzdělávat? Vždyť je všechno od kluků z VŠE zadarmo. Stačí přece jen přijít a poslouchat“.

One man show pokračovalo a sálem se mísil obdiv se smíchem. Musím uznat, že Petr Sluka mě ohromil svým projevem. Velice jednoduché uvažování, které většina znás zapomněla kdesi v dětství, zároveň geniální, protože na to většina lidí ještě nepřišla a hlavně vtipně podané.

Konec. Hodina a půl, včetně dotazů z publika, utekla jako voda. Možná se mi to jenom zdálo, možná to byl fakt, ale potlesk publika byl úžasný a pro mě nečekaný. „Jak to, že takového člověka neznáme z televize? Nebylo by to pro lidi přínosnější než každodenní slovíčkaření analytiků jakým směrem se pohne cena ropy za barel či jakým směrem se bude vyvíjet kurz dolaru k euru?“. Odpověď nechám na každém z Vás.

Jen takové zamyšlení na závěr, na které možná nebude lehké odpovědět. Na přednášce byli kamarádi z Liberce, Plzně, Českých Budějovic, Zlína i Olomouce. Doslechl jsem se, že do Prahy zavítali i bratři ze Slovenska. Kdo z přednášejícíchh tohle má? Myslím, že mnoho lidí, i mediálně známějších, ne a i díky tomu jsem stále v úžasu, jakého člověka jsem mohl slyšet a jakého člověka jsem díky tomuto webu poznal. Otázka na závěr: Víte, kolik lidí poslouchalo pana Sluku z chodby, tedy všichni ti, kteří se do sálu nevešli? Napovídám, že jich bylo hodně.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang