Ředitelé českých bank

Zajímá vás, kdo je v čele bankovních institucí působících v České republice?

V tom případě čtěte dále tento přehled Vpenize.cz.

Česká spořitelna

Největší česká banka je součástí rakouské skupiny Erste, generálním ředitelem a předsedou představenstva české pobočky je pan Tomáš Salomon. Tomáš Salomon má zkušenosti z několika bank, před Českou spořitelnou působil v GE Capital Bank, Poštovské bance a na různých pozicích v rámci Erste Group.

Komerční banka

Majoritním vlastníkem Komerční banky je Société Générale, generálním ředitelem je od srpna 2017 pan Jan Juchelka. Jan Juchelka začínal ve Fondu národního majetku České republiky, odkud přešel rovnou do Komerční banky. U KB pak prošel různými pozicemi, od ředitele různých úseků po pozici v pařížské centrále, aby se nakonec v srpnu 2017 stal generálním ředitelem.

Československá obchodní banka

Výhradním majitelem Československé obchodní banky, známější pod zkratkou ČSOB, je belgická KBC Bank. Bez zajímavosti není, že dceřinými společnostmi ČSOB jsou Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna. Generálním ředitelem ČSOB je Brit John Arthur Hollows, muž s mezinárodními zkušenostmi z Anglie, Číny, Maďarska a samozřejmě Belgie. V České republice působí od roku 2006.    

UniCredit Bank Česká republika a Slovensko

Česká pobočka mezinárodní banky UniCredit bývala dříve Živnostenskou bankou. Generálním ředitelem banky je pan Jiří Kunert, muž se zkušenostmi z ČSOB, Živnobanky, ale také třeba z Ministerstva financí nebo Národní ekonomické rady vlády.

Raiffeisenbank

Česká pobočka německého giganta Raiffeisenbank vznikla v roce 1993 a od dubna 2015 ji vede pan Igor Vida. Igor Vida má titul z Harvard Business School a před nástupem do Raiffeisenbank strávil dvacet let ve slovenské Tatrabance, z toho osm let jako generální ředitel. 

mBank Česká republika

Ředitelem české pobočky mBank je Pawel Kucharski, kterého si mBank sama vychovala. Pawel Kucharski v mBank zahájil kariéru v roce 2000 a postupně prošel několika manažerskými pozicemi, aby se v březnu 2015 stal generálním ředitelem. Bez zajímavosti není, že pan ředitel je údajně velkým milovníkem hudby, a podle svých podřízených i velmi slušným DJem.

Fio banka

Fio banka je jednou z mála ryze českých společností na českém trhu. Byla založená roku 1993 studenty pražského MATFYZu. Ředitelem je už od roku 2001 pan Jan Sochor a majiteli jsou další dva z původních zakladatelů, pan Petr Marsa a pan Romuald Kopún. Jan Sochor působí ve společnosti už od roku 1993 a stejně jako oba dva majitelé vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu v Praze.   

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang