Tak trochu drsná reklama na pohřební ústav

Poněkud drsnou reklamní kampaň v současné době zažívají na vlastní kůži obyvatelé kanadského Toronta. Po městě se vyrojila reklama na pohřební ústav Wathan Funeral Home.

Obsah sdělení je stručný, velký nápis hlásá: „Text and Drive“ čili „Smskujte při řízení“. A pod ním nalezneme název pohřebního ústavu. 

Pobouření řidiči a občané se však brzy dozvěděli, že jde ve skutečnosti o součást kampaně proti psání zpráv za volantem a pohřební ústav je ve skutečnosti fiktivní. Na jeho stránkách se pak dočteme:

„Vítáme Vás! Pokud jste se dostali až sem, pak jste pravděpodobně viděli náš billboard „Text and Drive“. A pokud ano, pak jste na tuto stránku pravděpodobně přišli proto, abyste nám vyčinili, jak jsme příšerní, že jsme spustili takovou reklamní kampaň. A měli byste pravdu.

Něco takového je od pohřebního ústavu hrozné. Jenže my pohřební ústav nejsme.

My se jenom snažíme přimět Kanaďany, aby přestali smskovat za volantem, což je činnost, která podle odhadů letos zabije v Ontariu více lidí než alkohol za volantem. Ano, je to tak. A navíc, zatímco většinu lidí by ani nenapadlo řídit pod vlivem alkoholu, více než polovina ontarijských řidičů přiznává, že za volantem čte smsky. Takže většina řidičů dnes riskuje na silnici svoje životy, životy svých cestujících i životy dalších motoristů a chodců. Což je ještě šílenější než náš billboard.“

Mylene Savoieová, ředitelka montrealské pobočky reklamní agentury John St., která se na kampani podílí, k tomu dodává:

„Lidi skoro každý den slyší nebo čtou o tom, že smsky za volant nepatří, ale počet lidí, kteří to dělají, se stále zvyšuje. Chtěli jsme vytvořit sdělení, které lidi donutí přemýšlet o skutečných následcích. Proto jsme udělali tuhle kampaň.“

Doufejme jen, že šok z přečtení tohoto reklamního sdělení nezpůsobí žádnou autonehodu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang