Tesla Motors Inc (TSLA)

Výkonný ředitel Tesla Inc., Elon Musk dnes na TED konferenci mluvil o novém konceptu tahače na elektrický pohon a stavbě dalších továren na baterie.

Nezisková organizace Consumer Reports snížila své hodnocení bezpečnosti vozů Tesla Model S a Model X kvůli doposud nefunkčnímu systému EBS.

Jsou elekromobily schopné konkurovat klasickým benzínovým či naftovým automobilů i v případě, kdyby se odstranily veškeré investiční pobídky, slevy, daňové úlevy atd.?

Jak by na to zareagovaly momentálně předražené akcie Tesla Inc., je taky otázkou.

Společnost Tesla Inc. oznámila, že plánuje rozšířit svou síť dobíjecích stanic Supercharger v USA na více jak 10 000 lokací.

Tesla při honbě za termíny pro spuštění výroby svého Modelu 3 objednala pro svou továrnu stálé výrobní zařízení a přeskočila tak krok, kdy výrobci automobilů před faktickou výrobou testují relativně levné prototypy výrobních strojů tak, aby dosáhli parametrů vhodných pro výrobu.

Pouze šest zbývajících milníků zůstává mezi Elonem Muskem a 1,4 miliardou dolarů. Musk, který v roce 2012 získal 5,27 milionů akciových opcí vázaných k tržním a provozním cílům firmy, již do současné doby dosáhl šesti z deseti provozních cílů a osm z deseti cílů vázaných k tržní hodnotě firmy Tesla.

Akcie elektromobilky Tesla Inc. oslabily v reakci na zprávu o tom, dobrovolně stahuje 53 tisíc svých vozidel do servisů kvůli parkovacím brzdám. Uvedla to stanice CNBC.

V této souvislosti analytici z Piper Jaffay snížili své investiční doporučení pro akcie nákladních autodopravců Cummins (CMI) a PACCAR (PCAR) z Overweight na Neutral s odůvodněním, že hrozba, představovaná rozšířením elektromobilů mezi nákladní vozy, by mohla snížit valuaci těchto akcií.

Tradiční automobilky v Severní Americe v posledních letech dosahují solidních prodejů, přesto se jejich akcie vykazují rekordně nízkou valuací.  Na opačné straně je Tesla Inc, která i přes zlomek tržeb tradiční konkurence dále přitahuje investice.

Skupina investorů ve výrobci elektromobilů Tesla Motors Inc. požaduje dva nové nezávislé členy představenstva bez vazeb na generálního ředitele Elona Muska, aby zajistili kritický pohled na možnou dysfunkční skupinovou dynamiku.

Skupina akcionářů výrobce elektromobilů Tesla Inc. vyzvala společnost, aby jmenovala do představenstva dva další nezávislé členy.

Výrobce elektromobilů Tesla Inc. se v pondělí stal nejhodnotnější automobilkou ve Spojených státech, když v tržní kapitalizaci překonal americkou General Motors.

Analytici z úvěrové ratingové agentury S&P Global Ratings potvrdili nežádoucí B- rating pro společnost potažmo akcie Tesla Inc. (TSLA) s ohledem na existující rizika v letošním roce a neprůhlednost jejích peněžních toků.

Podle analytika investiční banky Barclays Briana Johnsona je důležité si při hodnocení akcií Tesla Motors zachovat realistický pohled – proto akciím automobilky udělil rating „Underweight“ s cílovou cenou 165 dolarů.

Tesla je jednou z nejvýznamnějších firem světa zabývající se dopravou a vědou. Začalo to ještě v roce 2003, když jeho zakladatel a CEO Elon Musk začal pracovat na tom, aby obyčejní lidé mohli mít také právo cítit se bezpečně a pohodlně ve svém voze. Tesla je automobilka, která se specializuje na elektromobily a solární energie a jeho vlastnosti jsou unikátní a inovativní, což činí vozy Tesla často vyhledávanými.

Společnost vyrábí několik typů vozidel, včetně zavazadlových a SUV vozů, které jsou plně elektrické a velmi čisté a bez nebezpečných emisí. Tesla Motors je také průkopníkem v oblasti autonomní dopravy, protože její autopilotový systém je jedním z nejlepších na trhu. Tesla se také dostala do médií díky několika projektům, jako je například projekt Powerwall, který disponuje úložištěm energie. Vlastní také průkopnickou supercharge stanici, což znamená, že uživatelé mohou dobít svoje vozy v pohodlí vozidla na elektrickou energii.

Tesla Motors má také vlastní síť rychlých nádrží, což znamená, že uživatelé vozidel Tesla mohou rychle nabít svoje vozy během svého cestování. Tesla je i vekou firmou řešící problémy s ochranou životního prostředí, protože její auta nevypouštějí do ovzduší škodlivé emise. Ve skutečnosti vozy Tesly používají jen elektrickou energii, která se snadno získává z obnovitelných zdrojů.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang