Tichý vítěz Vánoc (Apple)

Vánoce jsou časem klidu, pohody i obdarovávání nejbližších. A že v obdarovávání umíme být štědří, nasvědčují nejen statistiky prodejců elektroniky.

Uplynulé Vánoce měly v USA jasného vítěze.

Tim Cook a Apple

Výsledek Vás nepřekvapí. Santa nosí pod stromeček Apple. Dle analytické společnosti Flurry, která zkoumala data z více než 600.000 mobilních aplikací, 51,3% celosvětových aktivací nových zařízení si na svůj účet připsal Apple pod taktovkou šéfa Tima Cooka. Na druhé místo se s velkým odstupem zařadil Samsung, který zaznamenal podíl 17,7% aktivací nových zařízení.

Více než 51% aktivací je vysoce nad běžným tržním podílem. Apple si užívá statusu prémiové značky a psychologie vánočního obdarovávání mu hraje do karet. Své blízké se snažíme obdarovat tím, co si přejí a nebo tím nejlepším. Nutno dodat, že významnou roli samozřejmě sehrála také generační obměna iPhonů.

U Applu se za poslední kvartál loňského roku očekává prodej 71,5 miliónů iPhonů, tedy o 40% více než tomu bylo v posledním kvartále roku 2013, kdy prodal 51 miliónů zařízení.

Pro porovnání, Samsung za první 3 měsíce po vydání vlajkové lodi Galaxy S5, prodal 12 miliónů zařízení, tedy o 4 mil zařízení méně, než při uvedení předchozí generace Galaxy S4. Samsung je pod silným tlakem dravé čínské konkurence značek jako Xiaomi a dlouhodobě se potýká s poklesem světového tržního podílu mobilní divize.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang