Tohle neuslyší „zlaťoušové“ rádi

Dostal jsem do mailu takový malý „spamík“ od prodejců investičního zlata. Srovnávají cenu Škody 120 a zlata před 35 lety a nyní. Parádní srovnání – porovnávají investiční produkt, který nepřináší, vedle případného růstu jeho hodnoty, žádný užitek, a klasický spotřební výrobek, jehož cena razantně klesá od chvíle, kdy s ním vyjedete ze salónu, a který rychle zastarává.

Ale fajn. Za starou škodověnku dostanete díky „bursíkovnému“ tak maximálně tisícovku, zatímco cena zlata mezitím vyrostla sedmkrát.

Pokud se ale podíváte na vývoj indexu S&P 500, zjistíte, že cena akcií vyrostla zhruba dvacetkrát. I když si myslím, že akcie nyní nejspíš čeká určitá korekce a zlato je možná lehce podhodnocené, nelze říct, že „zlatíčko“ je nějakým svatým grálem investování. A propos, kolik jste při jeho držení obdrželi na dividendách? 🙂

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang