Týdenní výhled: EMU/Draghi, PMI, Ifo, USA/CPI

emudraghi-usamaloobchodni-trzby-ppi

Dnes obchodníci zbystří pozornost směrem k Vystoupení prezidenta ECB Draghiho ve Výboru ekonomických a monetárních věcí Evropského parlamentu v Bruselu (15.00 SEČ). Budou taky zveřejněny únorové Prodeje existujících domů USA (15.00 SEČ).

ECB nastupuje cestu kvantitativního uvolňování, což je dlouhodobě nepříznivé pro euro a příznivé pro akcie. Trh domů USA pokračuje v decentním růstu což je dlouhodobě příznivé pro dolar a akcie, méně už pro zlato a dluhopisy.

Během týdne se pak obchodníci seznámí s následujícími informacemi: Eurozóna – březnové Indexy PMI průmyslu a služeb (úterý) a Ifo (středa), v USA pak únorový CPI a Prodeje nových domů (úterý), šéfka Fedu Yellenová vystoupí na téma Monetární politika na konferenci Fedu San Francisco v San Franciscu (pátek).

Předstihové indikátory ek. aktivity eurozóny v posledních měsících signalizují vzestup slabšího růstu ek. aktivity, což je lepší zpráva pro euro a akcie, méně už pro dluhopisy. Inflace USA zůstává dlouhodobě slabší, což je méně dobrá zpráva pro dolar, akcie a zlato, lepší pak pro dluhopisy.

Komentáře Fedu v odpovědi na slabší ek. data oslabily očekávání zvyšování úr. sazeb, což je odbár zpráva pro akcie, zlato a dluhopisy, špatná pro dolar. Ve středně a dlouhodobém obrázku ale převládá spíše opačná tendence. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang