Týdenní výhled: EMU Ifo, CPI, USA: Spotřeb. sentiment, domy

Eurozóna: Únorové Indexy PMI průmyslu a služeb eurozóny při smíšeném vývoje sektorů Německa a Francie vykázaly nečekaně ještě pomalejší růst aktivity než v lednu.

Aktivita průmyslu Německa a Francie roste minimálně, služby Francie jsou dokonce v mírném poklesu, služby Německa v solidním růstu. Data jsou lepší pro dluhopisy, nepříznivé pro euro a akcie. Zatímco euro po nich slábne k dolaru, Index DAX naopak roste možná i v očekávání monetární expanze ECB.  

Únorový Index Ifo (úterý), jenž je dosud na solidní úrovni má poklesem podobně vykázat zpomalení růstu ekonomické aktivity Německa, pro změnu únorový Index CPI eurozóny (čtvrtek) má vypovědět o posílení inflace, jež by ale zůstává slabá včetně jádrové složky (bez cen potravin a energií). Data by tak měla být pro trhy smíšená.  

USA: Únorový Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (úterý), lednové Prodeje existujících domů (úterý) a Prodeje nových domů (středa) by měly přinést stvrzenku solidní spotřebitelské nálady a aktivity trhu domů, což jsou data příznivá pro dolar a akcie a nepříznivá pro zlato a dluhopisy.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang