Umělá inteligence a proč to neskončí jako v Terminátorovi

Koronakrize je příležitost k tomu, jak dělat svět lepším. Je zde jeden obor, který zasáhla výrazně. A to výrazně v tom smyslu, že urychlila jeho vývoj a aplikaci v praxi. A to je vývoj umělé inteligence – AI. Sami si jistě dokážete představit, k čemu by se během takové příští pandemie dala AI využít. Využití je takřka bez omezení.

Představte si třeba, že ve velké nemocnici je tisíce pacientů objednáno na vyšetření a ta vyšetření je třeba přesunout, protože právě probíhá pandemie. AI by to mohla vyřešit za lidi, lékaře a sestry. Mohla by vymyslet nejlepší postup. Všechny lidi přeobjednat. Spojit se s pacienty.

Jinými slovy vyřešit to, co personálu nemocnic může zabrat neuvěřitelné množství času a spotřebovat spoustu energie v okamžik, kdy mají velké starosti s pandemií.

Tohle je budoucnost. A ona se děje již nyní. Věřte tedy, že o AI budeme slyšet čím dál více. A je to i příležitost ji pochopit a být i díky ní na špičce. A nebojte, ona nás nebude zabíjet jak je to popsáno v Terminátorovi. Bude nám především sloužit.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang