Forex – USD/CHF – nevýrazná obchodní aktivita

svycarsky-frank-pres-zhorseny-vyhled-sili-2

Švýcarský frank se dnes k dolaru obchoduje bez větších změn ke čtvrtečnímu závěru kolem 0,92 ve velmi úzkém rozpětí 0,919 – 0,921 v souvislosti se začínajícími velikonočními svátky. Dalším důvodem je očekávání před dnešní březnovou zaměstnaností USA (14.30 SEČ).

Čeká se přes zvolnění tempa její stále solidní růst, překvapení může být zvýrazněno velikonoční nízkou likviditou. Trh se stabilizuje na úrovních po růstu o 2,0% a deaktivaci několika důležitých rezistencí během dvou dnů spojeným se zápisem ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který potvrdil určitý posun Fedu v pohledu na sílící ekonomiku a tím i neochotu dále uvolnit ultraexpanzivní monetární politiku.

Švýcarský frank doplácí také na posílení spekulací akcelerace dluhové krize Eurozóny s tím, jak SNB lpí na minimálním kursu 1,2 EURCHF.

Trh se nicméně udržel pod důležitým rezistenčním pásmem 0,92 – 0,925 (hlídající klesající trend od poloviny března a které dříve provokovalo solidní prodeje a bylo těžké jej překonat), což stále umožňuje krátkodobě, v dalších týdnech limitovat týdenní ztráty.

Důvodem je taky skutečnost, že včerejší obchodování může být přehnané, neboť zápis nepřínáší závratné překvapení. Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je ale pro trh oříškem.

Šéf Fedu Bernanke totiž po zasedání Fedu, k němuž se vztahuje zápis během druhé poloviny března možnost dalšího posílení monetární expanze naznačil.

Přitažlivá síla dvojitého dna z 24. a 29.02. 0,893, které je kotvou stále dominantního apreciačního trendu z druhého pololetí minulého roku tak stále může účinkovat s případným cílováním 0,881 (76,4% Fibonacci růstu ve čtvrtém čtvrtletí). Úrovně 0,917 a 0,914 by měly fungovat jako podpory.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang