Forex – USD/CHF – Frank pokračuje v mírném posilování

svycarsky-franky

Švýcarský frank dnes k dolaru mírně posiluje o 0,2% d/d k čtvrtečnímu závěru kolem 0,917. Trh se stabilizuje na úrovních po růstu o 2,0% a deaktivaci několika důležitých rezistencí spojených s růstem obavy z dluhové krize Eurozóny s tím, jak SNB lpí na minimálním kursu 1,2 EURCHF.

Dalším důvodem byl zápis ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který potvrdil určitý posun Fedu v pohledu na sílící ekonomiku a tím i neochotu dále uvolnit ultraexpanzivní monetární politiku.

Trh se nicméně udržel pod důležitým rezistenčním pásmem 0,92 – 0,925 (hlídající klesající trend od poloviny března a které dříve provokovalo solidní prodeje a bylo těžké jej překonat), což stále umožňuje krátkodobě, v dalších týdnech limitovat týdenní ztráty.

Důvodem je taky skutečnost, že růst dolaru může být přehnaný, neboť zápis nepřínáší závratné překvapení. Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je ale pro trh oříškem.

Šéf Fedu Bernanke totiž po zasedání Fedu, k němuž se vztahuje zápis během druhé poloviny března možnost dalšího posílení monetární expanze naznačil.

Přitažlivá síla dvojitého dna z 24. a 29.02. 0,893, které je kotvou stále dominantního apreciačního trendu z druhého pololetí minulého roku tak stále může účinkovat s případným cílováním 0,881 (76,4% Fibonacci růstu ve čtvrtém čtvrtletí). Úrovně 0,913 a 0,907 by měly fungovat jako podpory.

Trh dnes bude sledovat únorovou obchodní bilanci USA (14.30 SEČ), která by měla vykázat přes mírné snížení stále velký deficit. Březnový index PPI/index PPI bez cen potravin a energií (14.30 SEČ) pak dle odhadu trhu naznačí mírné snížení poněkud zvýšené výrobní inflace.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang