Forex – USD/CHF – Frank slábne

svycarsky-frank-mirne-slabne-2

Švýcarský frank dnes k dolaru slábne o 0,3% d/d k pátečnímu závěru na 0,923. Nadějným růstovým signálem je narušení multiměsíční trojúhelníkové formace na 0,92 s několikadenním zpožděním za párem EUR/USD.

Důvodem současného vývoje je růst obav z dluhové krize Eurozóny s tím, jak SNB lpí na minimálním kursu 1,2 EURCHF. Dalším důvodem byl zápis ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který potvrdil určitý posun Fedu v pohledu na sílící ekonomiku a tím i neochotu dále uvolnit ultraexpanzivní monetární politiku.

Trh se nicméně udržel pod důležitými rezistencemi 0,925 respektive 0,933 (hlídajícími klesající trend od poloviny března a které dříve provokovaly solidní prodeje a bylo těžké je překonat), což stále umožňuje krátkodobě, v dalších týdnech limitovat týdenní ztráty.

Důvodem je taky skutečnost, že růst dolaru může být přehnaný, neboť zápis nepřínáší závratné překvapení. Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je ale pro trh oříškem.

Šéf Fedu Bernanke totiž po zasedání Fedu, k němuž se vztahuje zápis během druhé poloviny března možnost dalšího posílení monetární expanze naznačil.

Přitažlivá síla dvojitého dna z 24. a 29.02. 0,893, které je kotvou stále dominantního apreciačního trendu z druhého pololetí minulého roku tak stále může účinkovat s případným cílováním 0,881 (76,4% Fibonacci růstu ve čtvrtém čtvrtletí). Úrovně 0,919, 0,917 a 0,909 by měly fungovat jako podpory.

Trh dnes bude sledovat březnové maloobchodní tržby/maloobchodní tržby bez prodeje automobilů USA stejně jako dubnový index současných obecných firemních podmínek zpracovatelského průmyslu zprávy Empire State Fedu New Yorku (oba ukazatele 14.30 SEČ).

Růst spotřebitelské poptávky by měl zůstat solidní stejně růst ekonomické aktivity regionu, byť ten by měl být o něco nižší než v březnu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang