USDCZK před korekcí…?

dolar-opet-nablizku-ke-stezejni-mete

V návaznosti na náš poslední rozbor USDCZK lze konstatovat, že měnový pár dosáhl dle krátkodobého cílování na zmíněnou metu 261,8 Fibo,tedy nad cenu 20,30. Na těchto úrovních už však bude dobré zpozornět, jednak z důvodu možné rezistence v podobě zmíněné Fibo úrovně. )

Pohybujeme se navíc na hranici delšího dvojitého vrcholu, vytvořeného od ledna tohoto roku. Oscilátor nám již naznačuje divergenci v porovnání s cenou, což by mohlo značit návrat ceny, stejně jako včerejší vytvořené Doji.

20120525usdczkdaily-8343554

O jak hlubokou korekci by se však mohlo jednat bude technicky složité určit, mohla by se cena vracet zpět ke svým dlouhým rovnovážným průměrům, stejně jako by se cena mohla odvíjet dále v pravé, například trojúhelníkové formaci, pak by se nemuselo jednat o pokles nijak výrazný. Minimálně tedy nákup páru je v tuto chvíli výrazně rizikový.

20120525usdczkweekly-1431989

Za nepotvrzení korekce ze současných úrovní lze považovat proražení současné hlavní rezistence, kdy další cíl leží na horní hranici delšího klesajícího kanálu, tedy kolem ceny 21 USDCZK. Pak by bylo nutné zřejmě uvažovat i o dalším poklesu rizikových aktiv, tedy i akciových a komoditních trhů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang