Vlk

Lidi nemají lháře, podvodníky a všemožné šejdíře nikterak v lásce. Z nějakého záhadného důvodu však, pokud se objeví podvodník, který to dělá ve velkém, je obdařen charismatem a dělá to s grácií, lidé ho milují.

Jistě, pouze do momentu, kdy to nejste vy, kdo byl podveden a oškubán.

Wall Street

V roce 1987 přišel na plátna kin dnes již legendární film v režii Olivera Stonea Wall Street. Michael Douglas v roli Gekka je jenom těžko překonatelný. Je to asi nejznámější a nejslavnější film z burzovního prostředí a možná i finančnictví obecně. 

„Chamtivost je dobrá“. Těžko říci, zda se řežisérovi povedl jeho původně zamýšlený záměr, tedy poukázat na ty dobré a ukázat co je špatné. Protože bastarda Gekka musí všichni milovat a obdivovat. Původní záměr zřejmě nevyšel, ale není to dnes už jedno?

Vlk Jordan Belfort

Na letošní plátna právě vtrhnul další zajímavý kousek. Kombinace Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio dává tušit mnohé. A aby toho bylo víc, tak film je inspirován knižní předlohou reálného burzovního „parchanta“ – Jordana Belforta. Ten si za své malé velké prohřešky odseděl dokonce 22 měsíců ve federální věznici a díky této knize vydělal další balík.

Takže nevím jak vy, ale já (jako správný burzián) jdu zítra na Vlka z Wall Street. Tyhle „parchanty“ lidi milují. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang