Výsledky AVG

Poskytovatel bezpečnostního softwaru AVG Technologies dosáhl v 1Q tržeb 93,5 mil. dolarů (-10,7 %). Tržby od stálých předplatitelů sice vzrostly na 67,3 mil. dolarů (+19 %), ale příjmy z platforem klesly na 26,3 mil. dolarů (-45 %). Za tímto poklesem stojí změny při spolupráci s Googlem, hlavním odběratelem bezpečnostních služeb, a ukončením vyhledávání pro třetí strany.

„Společnost AVG zaznamenala dobrý začátek letošního roku, který je důležitý z hlediska strategické transformace na poskytování online zabezpečení.

Důležité je, že jsme spustili novou aplikaci AVG Zen, která poskytuje jednoduchý přístup k službám v rámci připojených zařízení a jsme velice optimističtí ohledně naší budoucnosti na rostoucím trhu online zabezpečení,“ uvedl CEO firmy Gary Kovacs. Počet aktivních uživatelů ke konci čtvrtletí vzrostl na 187 mil. (+5,6 % q/q) a počet mobilních uživatelů dosáhl 81 mil. (+19 % q/q).

Čistý zisk v 1Q dosáhl 17,9 mil. dolarů (-27 %) neboli 0,34 dolaru na jednu akcii. Upravený zisk pak dosáhl 30 mil. dolarů (-5,7 %) čili 0,56 dolaru na akcii. Provozní cashflow kleslo na 32,7 mil. dolarů (-24,5 %). Pro letošní rok společnost potvrdila výhled tržeb v rozmezí 365 – 405 mil. dolarů. Čistý zisk na jednu akcii očekává 1 – 1,3 dolaru a upravený zisk na akcii 1,80 – 2,10 dolaru.

Dlouhodobý dluh firmy se snížil o 25 mil. dolarů a nyní tak dosahuje minimální výše jen 5 mil. dolarů. Otázkou zůstává, zdali se po splacení zbylé části dluhu bude společnost ochotna podělit o své zisky s akcionáři v podobě výplaty dividend. Během prvního kvartálu firma odkoupila zpět 536 tisíc vlastních akcií za průměrnou cenu 16,23 dolaru.

Akcie (AVG) na středeční výsledky zareagovaly pozitivně a posilovaly až o 8 %, nakonec ale zakončily jen o 1,2 % výše poblíž úrovni 18,8 dolaru.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang