Výsledky Tesla Motors

Americká automobilka Tesla svými výsledky za první kvartál překonala očekávání analytiků, nicméně její akcie reagovaly propadem o 11,3 %.

Automobilka v 1Q ohlásila tržby 620,5 mil. dolarů (+10,4 %) a hrubou marži ve výši 25,3 %. Ztráta činila 50 mil. dolarů neboli 40 centů na jednu akcii (po zisku 11,2 mil. dolarů v 1Q 2013, který byl prozatím jediným kvartálem, kdy automobilka dosáhla zisku).

Firma dále vygenerovala 61 mil. dolarů provozního cashflow (-5 %). Počet dobíjecích stanic Tesly roste raketovým tempem, když byla nedávno otevřena stá stanice a ještě letos firma hodlá spustit provoz dalších dvou set stanic.

Modelu S, prozatím jediného prototypu vozidla značky Tesla, se prodalo 6457 vozů. Ke konci roku byl měl být znám i prototyp druhého vozidla, SUV s názvem Model X, který se dostane do prodeje až na jaře příštího roku. Ke konci letošního roku by také měla být zahájena stavba Gigafactory, obří továrny na výrobu lithium-iontových baterií, která by se měla dostat do provozu v roce 2017.

Pro druhý kvartál automobilka plánuje prodat 7 500 nových vozů a doufá, že se jí podaří dosáhnout kladného zisku, ač minimálního. Pro celý rok společnost odhaduje investice CAPEX v objemu 650 – 850 mil. dolarů. Investovat hodlá především do zvýšení výrobní kapacity, do nových prodejních a dobíjecích míst, do vývoje nového Modelu X a do továrny na výrobu baterií.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang