Akcie: jak si stojí Google a proč poroste ještě hodně dlouho

Google se zatím daří zachytit trend surfování na mobilech a tabletech. Neustále inovuje. A jeho brýle Google glass vzbuzují velká očekávání tak jako každý nový produkt firmy Apple. 

Oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012 vykázal Google růst tržeb o 31 procent. Za první čtvrtletí tohoto roku měl Google tržby 14 miliard dolarů, z nichž přibližně 13 miliard připadalo na tržby z online reklamy.

Největší měrou se na nich podílely tržby z vyhledávače a dalších vlastních domén (8,64 miliardy) a tržby z reklamních sítí (3,26 miliardy). Mezi vlastní domény patří například Youtube. Reklamní sítě to jsou libovolné partnerské weby, které zobrazují reklamy Google.   

TIP: Zde je vysvětleno, co je to pákový efekt.

Společnost Google má k dispozici impozantních 50 miliard dolarů v hotovosti a jejích ekvivalentech. Jinými slovy – nakupovat nové inovativní firmy může nyní jako na běžícím páse a také to dělá.

Google aktuálně žije těmito tématy – Google Glasschytré hodinkyboty či samořídící auta

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang