Alcoa aneb komodity ožívají

Komodity si v posledních deseti letech prošly opravdu náročným obdobím. Žádný pokles ale netrvá věčně. Pokud hledáte zajímavý akciový titul, který by mohl letos velmi příjemně překvapit a který je spojen s produkcí hliníku, máme pro vás právě takový. Jmenuje se Alcoa.  

Důvodů je několik. Minulý rok začal opětovný růst komodit. Hliník je nezbytná komodita. Nová americká administrativa má investiční plány a produkty Alcoa k tomu budou jistě potřeba. Goldman Sachs stanovila cílovou cenu akcie na 52 dolarů, což by znamenalo zhruba 50% potenciál. Řídit se tím nelze, ale je dobré o tom vědět.

Alcoa je jeden z největších producentů hliníku na světě a je to zavedená americká firma, která vznikla v roce 1888.  

Prvenství mezi komoditami ovšem zaujímá zlato. Investiční zlato je považováno za bezpečnou a výhodnou investici na ochranu proti znehodnocení úspor a mělo by být součástí investičního portfolia každého investora. Návod, jak a kde koupit zlaté slitky a mince, pomůže se správným investováním naspořených peněz.

Moudří a prozíraví investoři vědí o tom, že zásoby drahých kovů nejsou nekonečné. Začínají tedy nakupovat zlato a také stříbro jako ochranu před ekonomickými problémy a krachem měny. Investiční stříbro má velký potenciál a kdo zainvestuje do stříbra, nemusí se bát, že o své peníze přijde.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang